شما اینجا هستید

بین الملل » آخرین بازتاب رفتارهای ترامپ در روزهای انتخاباتی

گروه بین الملل – امیرحسین شجاعی

این روزها جوی مضطرب در حوزه سیاست واشنگتن حاکم است و در حالی که روز به روز از میزان محبوبیت ترامپ در بین هوادارانش کاسته می‌شود، او در حال برکنار کردن مخالفان خود یکی پس از دیگری است. از طرفی انتقادات عجیب ترامپ به جو باید و تهدیدهایش تبدیل به کابوسی برای مردم آمریکا شده.
براساس اخبار رسانه‌های خارجی به نظر می‌رسد، ترامپ این روزها کرونا را یک نعمت الهی دانسته و از این مسئله احساس شادی می‌کند، درحالی که بیش از ۲۱۰ هزار نفر جان خود را بر اثر این بیماری در آمریکا ازدست داده اند. کامالا هریس، معاون پیشنهادی جو بایدن درخصوص این رفتارهای ترامپ معتقد است: «ترامپ بزرگترین شکست خود را در امر مدیریت کرونا داشته است.»

شواهد نشان می دهند که به احتمال زیاد بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، شاهد بحرانی جدی در موضوعات گوناگون در این کشور باشیم. البته به نظر می رسد این زنگ خطر از مدت ها قبل به صدا در آمده است. افزایش قدرت چین و تسلط بر دریای جنوبی چین، یکی از موضوعاتی است که به چالش بزرگی برای واشنگتن تبدیل شده است. همچنین بی توجهی ترامپ به مشکلات سیاه پوستان آمریکا که گویی خود را برتر از آن ها می داند نیز یکی دیگر از چالش‌هایی است که وی با آنها روبرو است.
پایگاه خبری گاردین در مورد پایین آمدن میزان محبوبیت ترامپ نوشته است که اکنون بسیاری از مردم آمریکا از رأی دادن به ترامپ پشیمان هستند. آنها حالا فهمیده‌اند، ترامپ فردی نالایق و بی سواد است که مانند پسر بچه ای وحشت زده، مدام از شرایطی که خودش به وجود آورده شکایت می کند.

 

پایگاه خبری GUARDIAN

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد