شما اینجا هستید

بین الملل » آرای آلاسکا به ترامپ رسید

با شمارش حدود ۷۵ درصد از کل آرای اخذ شده در آلاسکا، ترامپ ۵۶.۹ درصد و جو بایدن ۳۹.۱ درصد آرا را کسب کرده‌اند. ۳ رای الکترال آلاسکا به ترامپ رسیده تا مجموع آرای او به ۲۱۷ برسد.

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، مرکز پژوهشی ادیسون اعلام کرد برآورد داده‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آلاسکا نشان می‌دهد دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه توانسته است در این ایالت به پیروزی برسد.

به گزارش رویترز، با شمارش حدود ۷۵ درصد از کل آرای اخذ شده در آلاسکا، ترامپ ۵۶.۹ درصد و جو بایدن ۳۹.۱ درصد آرا را کسب کرده‌اند و طبق پیش‌بینی ادیسون پیروزی ترامپ در این ایالت قطعی است. ایالت آلاسکا سه رای الکترال دارد و فعلا مجموع آرای الکترال ترامپ به عدد ۲۱۷ رسیده است.

رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده که برای انتخاب دوباره در انتخابات سوم نوامبر شرکت کرد، رقابت نزدیکی را در ایالت‌های مختلف با جو بایدن معاون رئیس جمهوری سابق و نامزد حزب دموکرات داشت.

نتایج انتخابات هنوز به طور رسمی تایید نشده است، اما رسانه‌های عمده آمریکا روز شنبه بایدن را پیروز انتخابات معرفی کردند. ترامپ با این ادعا که تخلفاتی رخ داده است، شکست را نپذیرفته و قصد شکایت دارد.

با این حال، بایدن به عنوان رئیس جمهوری منتخب و تیم انتقالی او در حال آماده‌سازی مقدمات برای تحویل گرفتن کاخ سفید هستند؛ هرچند عدم پذیرش شکست از سوی رئیس جمهوری مستقر این روند را کند کرده است.

سران برخی کشورها تاکنون پیروزی بایدن را به او تبریک گفته و برخی حتی تلفنی با او گفت‌وگو کرده‌اند.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد