شما اینجا هستید

خبرخوان » آغاز پویش «کتابخوانی ملی»

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، پویش «کتابخوانی ملی» با هدف گسترش فرهنگ مطالعه از امروز (۲۴ آبان‌ماه) هم‌زمان با آغاز هفته کتاب آغاز شد.

پویش «کتابخوانی ملی» با حضور و مشارکت چهره‌های فرهیخته، اهالی فرهنگ و هنر و ارائه پیشنهادهایی برای کتابخوانی، با هدف گسترش فرهنگ مطالعه توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.

در پویش «کتابخوانی ملی» فرهیختگان به مردم توصیه می‌کنند که چه کتابی را و به چه دلیلی بخوانند.

بر اساس این گزارش، این پویش توسط کتابخانه ملی ایران به عنوان پایگاه ملی مطالعه و جایگاه فرهیختگان و فرزانگان ایجاد شده و پاسخ به یکی از رسالت‌های ذاتی کتابخانه ملی ایران در به جریان انداختن ضروریات فرهنگی کشور است. ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی یکی از مهمترین رسالت های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به شمار می‌رود.

پویش «کتابخوانی ملی»  امروز (۲۴ آبان‌ماه) همزمان با هفته کتاب آغاز شده و به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در راستای ترویج کتابخوانی پیش‌تر بیش از ۲۳ هزار و ۳۰۰ کتاب در حوزه کودک و نوجوان را بدون محدودیت و به صورت رایگان برای مطالعه آنلاین در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

همچنین دسترسی به کتابخانه ملی دیجیتال با ۱۳ هزار عکس تاریخی، ۳۷ هزار نسخه خطی، ۱۵ هزار کتاب چاپی نفیس، ۴ هزار کتاب چاپ سنگی، ۱۰۰ هزار پرونده و ۲۲۰ هزار پایان نامه برای اعضای خارج از سازمان باز شده است. امکان دسترسی رایگان به برخی آثار مرجع و تخصصی انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای عموم علاقه‌مندان بدون شرط عضویت فراهم شده است.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد