شما اینجا هستید

بین الملل » اتهام‌زنی ترامپ به سازمان غذا و داروی آمریکا

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، شرکت داروسازی فایزر و سازمان غذا و داروی آمریکا را متهم کرد که به دلایل سیاسی خبر تست مثبت واکسن ویروس کرونا را تا بعد از پایان یافتن انتخابات به تاخیر انداخته‌اند.

پیام توییتری دونالد ترامپ ساعاتی پس از آن منتشر شد که پسر دونالد ترامپ هم زمانبندی اعلام این خبر را به چالش کشید چون درست دو روز پس از آن بود که جو بایدن خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر دانست.

دونالد ترامپ گرچه دوشنبه از شنیدن این خبر ابراز خوشحالی کرد اما بعد در یک رشته توییت به زمانبندی اعلام آن اعتراض کرده و اعتبار آن را برای خود دانست.

او نوشت: همانطور که قبلا گفته‌ام، فایزر و دیگران منتظر بودند تا خبر واکسن کرونا را بعد از انتخابات اعلام کنند چون شجاعت آن را نداشتند که قبل از آن چنین کاری کنند. سازمان غذا و دارو هم باید آن را زودتر اعلام می‌کرد ولی به دلایل سیاسی این کار را نکرد اما برای نجات جان انسان‌ها باید این کار را می‌کرد!

ترامپ همچنین نوشت: اگر جو بایدن رئیس‌جمهوری بود، چهار سال دیگر هم واکسن نداشتید، سازمان غذا و دارو هم به این زودی‌ها آن را تایید نمی‌کرد. این بروکراسی جان میلیون‌ها تن را از بین می‌برد!

پسر ارشد دونالد ترامپ هم پیش از آن مدعی شد که شرکت داروسازی آمریکایی فایزر هم منتظر بوده تا انتخابات به نفع دموکرات‌ها تمام بشود و این خبر را علنی کند! او این کار را “شنیع” توصیف کرد.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا هم تاکید کرد که فرایند تایید واکسن باید براساس شواهد علمی تایید شود تا مردم بتوانند به ایمنی و اثرگذاری آن اطمینان داشته باشند. او هشدار داد که ایالات متحده همچنان با زمستان بسیار تاریکی مواجه است و اینکه دسترسی به این واکسن چندین ماه طول می‌کشد.

او ادامه داد: از شما خواهش می‌کنم ماسک استفاده کنید. این کار را برای خودتان انجام دهید. این کار را برای همسایه خودتان انجام دهید. استفاده از ماسک، بیانیه سیاسی نیست.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد