شما اینجا هستید

خبرخوان » احمدی: هدف ما در ایام کرونا پرداختن به ورزش همگانی است
گروه : خبرخوان , ورزشی

«عبدالحمید احمدی» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امیدوارم شهروندان با رعایت دستورالعمل‌ها زنجیره شیوع ویروس کرونا را قطع کنند و این بهترین دارویی است که می‌شود برای درمان کرونا از آن استفاده کرد. وزارت ورزش و جوانان نیز برای سرگرمی و سلامت شهروندان برنامه متنوعی در دستور کار قرار داده که یکی از آنها فعال نگه داشتن ورزش همگانی در این چند هفته است. این مهم در ابلاغیه وزیر ورزش و جوانان نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: با اعلام محدودیت‌ها از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان دستورالعملی صادر کرد که بر مبنای آن باید بخش ورزش همگانی در روزهایی که شهروندان با محدودیت کرونایی دست و پنجه نرم می‌کنند، فعال باشد. این طرح در قالب ورزش در خانه و خانه فعال  به شهروندان کمک خواهد کرد تا با رعایت دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا هم زنجیره کرونا را قطع کنند و هم با فعالیت بدنی سلامت جسمی خود را نیز تضمین کنند.

احمدی ادامه داد: فدراسیون ورزش همگانی به عنوان متولی این امر با کمک هیات‌های استانی و کارشناسان، برنامه‌هایی را طراحی کردند و با کمک رسانه‌ها و فضای مجازی شهروندان را به تحرک در محیط خانه تشویق می کنند. امیدوارم این برنامه بتواند سهمی از کاهش کم‌تحرکی داشته باشد.

او با تاکید بر نقش مردم در حفظ سلامت خود گفت: وزارت ورزش و فدراسیون ورزش همگانی اقدامات لازم را انجام داده و امیدوارم مردم نیز با تبعیت از این اقدامات سلامت خود را حفظ کنند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد