شما اینجا هستید

خبرخوان » ارزش مالی جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی افزایش یافت

به گزارش «وطن روز» به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی‌راد، دبیر علمی جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران درباره تازه‌ترین تصمیمات در این جایزه اظهار داشت: تغییرات مهم در بخش جوایز کتاب سال صورت می‌گیرد.

وی افزود: به لحاظ اینکه شرایط تغییر کرده در بخش مسائل مالی جایزه تغییراتی خواهیم داشت. مدتی است تمام جوایز بخش اعطای سکه را به میزان ریالی تغییر داده‌اند که جایزه کتاب سال هم مستثنی نبوده است، اما در حد کمیت ما در این دوره تغییر در اعطای جایزه خواهیم داشت.

دبیر علمی جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: قطعا در این دوره از جایزه کتاب سال میزان جایزه تغییر کرده، روند صعودی دارد و افزایش خواهد یافت.

وی میزان جایزه را در حد پیشنهاد دانست و گفت: میزان هدیه در دست بررسی است، اما قطعا رشد داشته ولی اجازه دهید اکنون اعلام نکنم، چرا که روند تصویب آن بر مبنای قانونی پیش خواهد رفت.

مهدوی راد درباره داوری‌ها هم گفت: جلسات در گروه‌های مختلف در حال برگزاری است و مراحل نهایی در برخی گروه‌ها برگزار می‌شود. روند کاری ما از سال گذشته عقب‌تر نیست و امیدواریم تا پایان آذرماه داوری‌ها نهایی شود.

وی گفت: جوایز این دوره قطعا ریالی پرداخت خواهد شد و سکه همچنان حذف شده است. در حال رایزنی با هیات علمی هستیم.

گفتنی است چندی پیش خبرگزاری فارس در گزارشی با عنوان «گرانی چگونه جوایز ادبی ایران را از سکه انداخت» از میزان اندک هدایای جوایز ادبی خبر داده و اعلام کرده بود: در قیاس با سایر کشورها میزان جوایز ادبی ما از سکه افتاده است و این موجب بی‌اشتیاقی در نویسندگان و بازار ادبیات شده است.

بالاترین رقم ریالی جایزه کتاب سال در دوره‌های اخیر ۷۰ میلیون تومان بوده است.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد