شما اینجا هستید

بین الملل » اعتراف وزارت دفاع آمریکا به پیشرفت در برنامه موشک بالستیک ایران

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به پیشرفت توانایی موشکی بالستیک ایران اعتراف کرد.

به گزارش وطن به نقل از رادیو آمریکا؛ «جان کربی»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون توانایی موشکی بالستیک ایران را تهدیدی برای منافع آمریکا و شرکایش عنوان کرد.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در جریان نشست خبری خود در روز دوشنبه ۲۲ آذر در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال پرتاب موشک از سوی ایران گفت: آمریکا از نزدیک آن را رصد می‌کند.

کربی همچنین ضمن اذعان به پیشرفت برنامه موشکی بالستیک ایران در سال‌های اخیر، در ادعایی این پیشرفت را «تهدیدی برای منافع ما و منافع امنیتی در منطقه» دانست.

به گفته سخنگوی پنتاگون: «ما همچنین اطمینان پیدا خواهیم کرد که توانایی‌های لازم برای دفاع از منافع خود در منطقه را در اختیار داریم و کمک خواهیم کرد که متحدان و شرکای ما هم چنین کنند.»

به گفته کارشناسان، طی ۴ دهه گذشته، ایران در زمینه پرتاب ماهواره و پرتابگر، توسعه زیرساخت‌های فضایی، ناوبری، علوم اکتشافات، سنجش از دور و ارتباطات ماهواره‌ای، پروژه‌های متعددی را اجرا کرده است. با این دستاوردها، ایران نهمین کشور جهان است که صاحب چرخه کامل فناوری فضایی شده و به دانش پایگاه پرتاب، پرتابگر، ماهواره، ایستگاه دریافت و کنترل ماهواره و ایستگاه داده‌های ماهواره‌ای دست یافته است.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد