شما اینجا هستید

تحلیل خبری » اعلام دوباره تحریم‌های بانکی آمریکا، فریب‌کاری انتخاباتی ترامپ است

گروه سیاسی – محبوبه رستمی

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی معتقد است که اعلام دوباره تحریم‌های بانکی جمهوری اسلامی از سوی ایالات متحده آمریکا اقدامی برای فریب‌کاری بوده و برای رئیس‌جمهوری آمریکا مصرف داخلی دارد.
عباس مقتدایی خوراسگانی، نماینده اصفهان در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار «وطن روز» با اشاره به تحریم‌های اخیر ایالات متحده آمریکا علیه بانک‌های ایران اظهار کرد: «تحریم‌های بانکی آمریکا موضوع جدیدی نیست بلکه اعلام دوباره تحریم‌هایی است که بر ضد نظام بانکی و مالی جمهوری اسلامی انجام شده است.»
او ادامه داد: «ایالات متحده آمریکا پس از خروج از توافق هسته‌ای موسوم به برجام تمام تحریم‌هایی که تعلیق و یا لغو شده بودند را مجددا بازگرداند. در همان ابتدای خروج آمریکا از برجام همه‌ی تحریم‌های بانکی آمریکا علیه ایران بازگشته بود ولی با این حال بازهم این تحریم‌ها به اهداف خود نرسید. امروز از جمله نقدهای منتقدان آمریکایی ترامپ آن است که چرا علیرغم تمام فشارها، آمریکا نتوانسته به اهداف خود برسد از این رو ترامپ در آستانه انتخابات نوامبر تلاش می‌کند در پاسخ به منتقدان خود بگوید که کار جدیدی انجام داده در حالیکه  این یک فریب‌کاری است.»
این نماینده مجلس با بیان اینکه «همه باید دقت کنند که اسیر فریب‌کاری ترامپ نشوند»، گفت: «بانک‌های تخصصی مانند کشاورزی مسکن و کارگری در گذشته مورد تحریم آمریکا بوده‌اند اما مجددا ترامپ اعلام کرد که تحریم شده‌اند. این نشان از درماندگی آمریکا دارد. آمریکا گرچه برای ایران دردسرهای قابل توجهی را ایجاد کرده اما ایران یاد گرفته در دوران تحریم چگونه پیشرفت کند.»
عضو کمیسیون امنیت ملی قوه مقننه خاطرنشان کرد: «پیشرفت‌های زیادی در زمینه علمی، فنی، تکنولوژی و صنایع دفاعی و شهری در همین دوران تحریم داشته‌ایم  البته باید در نظر داشته باشیم که با نگاه به آسیا می‌توانیم بسیاری از مشکلات را از سر راه برداریم. همچنین فراموش نکنیم که اعلام دوباره تحریم‌های بانکی علیه ایران، می‌تواند اقدامی برای مجازات اتحادیه اروپا باشد چراکه این اتحادیه در حال همکاری با جمهوری اسلامی است اما هنوز نتوانسته خواسته‌های ایران را برطرف کند.»
نماینده اصفهان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: «اقدامات ترامپ، نشان داد در میانه فروپاشی اقتدار آمریکایی هستیم، مناظره بایدن و ترامپ این موضوع را هویدا کرد. عصبانیت و لحن‌گفتار ترامپ در روزهای اخیر نشان دهنده استیصال و درماندگی آن‌ها بود. فراموش نکنیم اگر مقامات آمریکا می‌توانستند اقدام بیشتری را علیه جمهوری اسلامی انجام دهند، قطعا چنین کرده و کمتر به زبان‌شان فشار می‌اوردند.»

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد