شما اینجا هستید

اجتماعی » افزایش ۲۸ درصدی کشفیات موادمخدر در کشور

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از افزایش ۲۸ درصدی کشفیات موادمخدر در کشور خبر داد.

سردار مجید کریمی در نشستی خبری به تشریح عملکرد پلیس مبارزه با موادمخدر پرداخت و گفت:  از ابتدای امسال تا یازدهم آبان ماه بیش از ۶۵۰هزار کیلوگرم انواع مخدر از سوی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر کشف شده است. همچنین در این مدت ۱۳۶ عملیات درگیری با باندها و قاچاقچیان مسلح را داشتیم که منجر به دستگیری ۱۰۶ تن از قاچاقچیان دانه درشت موادمخدر شد.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر نیروی انتظامی با بیان اینکه در مجموع این عملیات ها ۱۴۳ باند منهدم شده است، گفت:  ۹ سرباند نیز دستگیر و چهار قاچاقچی مسلح نیز به هلاک رسیدند.

به گغته وی، تنها در مهر ماه امسال ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر،  ۱۴۳ باند قاچاق مواد را شناسایی و منهدم کردند.

وی درباره عملکرد سگ‌های موادیاب پلیس نیز گفت: این سگ‌ها از ابتدای سال تاکنون در عملیات کشف بیش از ۴۷ هزار کیلوگرم موادمخدر مشارکت داشته‌اند که در مجموع عملکرد آنها نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۱۰درصدی داشته است.

کریمی بر ضرورت از بین بردن بنیانها و منابع گردش مالی سوداگران مرگ تاکید کرد و گفت: ارزش ریالی موادمخدر کشف شده از سوی پلیس نزدک به ۴۵۰۰ میلیارد تومان بوده که این موضوع به خوبی گردش مالی سوداگران مرگ را نشان می‌دهد.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا با بیان اینکه عملیات‌های پلیس از نقطه صفر مرزی تا دل شهرها و مرکز کشور بوده است، گفت: در این میان مردم نیز نقش مهمی بر عهده داشتند به طوری که ۵۹ هزار کیلوگرم موادمخدر را با گزارشات مردمی کشف کردیم. همچنین از ابتدای امسال تاکنون ۲۷ هزار و ۸۰۰ فقره گزارش مردمی مرتبط با فعالیت قاچاقچیان و فروشندگان موادمخدر داشتیم.

کریمی اضافه کرد: در مجموع کشفیات مواد مخدر در کشورمان در مقایسه با سال قبل افزایشی ۲۸ درصدی و دستگیری عناصر اصلی نیز افزایشی هشت درصدی داشته و این در شرایطی است که به دلیل همسایگی با کشور افغانستان مبارزه با موادمخدر برای ایران بسیار سخت تر است.

وی در ادامه گفت: افغانستان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد مخدر است، به طوریکه تنها در یکی از انواع مواد مخدر بیش از ۱۰ هزار کیلوگرم مخدر شیشه در این کشور تولید شده و به ایران قاچاق شده بود و در عملیات های مختلف از سوی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

به گفته رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا، تولید مخدر صنعتی شیشه در کشور افغانستان افزایش داشته است.

کریمی در پایان تاکید کرد که عملیات پلیس در مبارزه با سوداگران مرگ و قاچاقچیان ادامه خواهد داشت.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد