شما اینجا هستید

بین الملل » افشاگری وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برای انتقال سفارت‌‌خانه‌ها به قدس

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، رسانه های عبری زبان امروز (پنجشنبه) گزارش دادند، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برای نخستین بار فاش کرد که این رژیم موافقت کشورها برای انتقال سفارتخانه های خود از تل آویو به قدس را با پول خریداری کرده است.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از رسانه های عبری گزارش داد، گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برای اولین بار فاش کرد که این رژیم رضایت کشورها را برای انتقال سفارتخانه های خود به قدس “خریداری” کرده است.

به گفته این منابع، اشکنازی روز چهارشنبه در آخرین جلسه کمیته امنیت و امور خارجه رژیم صهیونیستی به تلاش‌های این رژیم جهت وادار کردن کشورهای بیشتری برای انتقال سفارت های خود از تل آویو به قدس پرداخت.

طبق آنچه منابع نقل کردند، اشکنازی اظهار داشت: اسرائیل آماده است به کشورها پول بدهد تا آنها را برای این اقدام متقاعد کند، از جمله پرداخت هزینه های انتقال سفارت و کارهای تعمیرات در داخل آن.

وی فاش کرد، موافقت دولت مالاوی برای انتقال سفارت خود به قدس ۴ میلیون شِکِل اسرائیل (حدود ۱.۸ میلیون دلار) برای رژیم صهیونیستی هزینه داشته است. دفتر اشکنازی از اظهارنظر درباره محتوای اظهارات وی در کمیته امنیت و امور خارجه امتناع ورزید.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد