شما اینجا هستید

بین الملل » افشای ایمیل‌های کلینتون

گروه بین الملل – امیرحسین شجاعی

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد تعداد زیادی از نامه‌های وزیر امور خارجه سابق، هیلاری کلینتون را فاش خواهد کرد. بنابراین گزارش پس از تحقیقات وزارت امور خارجه آمریکا، آنها به این نتیجه رسیدند که  شواهد محکمی درباره سوءاستفاده از اطلاعات طبقه بندی شده توسط هیلاری کلینتون یا دستیارانش وجود دارد.

یک روز قبل از آن، ترامپ ابراز ناخشنودی کرده بود که چرا دیپلمات ارشد آمریکایی خود هنوز ایمیل کلینتون را منتشر نکرده است.

ترامپ به فاکس نیوز گفت: «هیلاری کلینتون ۳۳ هزار ایمیل دارد که آنها در وزارت امور خارجه هستند، اما مایک پمپئو نمی‌تواند به آنها دسترسی پیدا کند که در واقع بسیار ناراحت کننده است.»

پمپئو نیز در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز، گفت: «ما ایمیل‌ها را دریافت کرده‌ایم، آنها را بیرون می‌آوریم.» اما این اظهارات زمانی گفته می‌شود که مشخص نیست آیا او به ایمیل‌های بی ارزش اشاره می‌کند یا نه.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آنها قبل از انتخابات می‌توانند به ایمیل‌ها دسترسی پیدا کنند، گفت: «ما مطمئن هستیم که قبل از انتخابات چیزهای بیشتری برای اثبات گفته‌های خود خواهیم داشت. ما می‌خواهیم همه این اطلاعات را بیرون بیاوریم تا مردم آمریکا بتوانند آنها را مشاهده کنند.»

جیمز کومی، رئیس وقت FBI، در سال ۲۰۱۶ دو بار نتیجه گرفت که کلینتون به دلیل استفاده از سرور خصوصی نباید با اتهام کیفری روبرو شود.

در گزارش بعدیِ بازرس وزارت دادگستری که در ژوئن ۲۰۱۸ منتشر شد که آنها هم به بی گناهی کلینتون اعتراف کردند.

ترامپ به طور مداوم به رقیب خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ حمله کرد و در روزهای پایانی مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۲۰ تلاش کرد تا مقامات ارشد را تحت فشار قرار دهد تا گام‌هایی برای سوءاستفاده از مخالفان سیاسی خود بردارد. برخی از مقامات، مانند رئیس اطلاعات ملی، جان راتکلیف و دادستان کل، بیل بار، موظف شده اند که یک رشته اسناد محرمانه را به جمهوری خواهان سنا و برخی دیگر با هدف تحقیقات به FBI ارائه دهند.

دموکرات‌ها سپس ترامپ را به تحت فشار قرار دادن مقامات ارشد آمریکا در مورد کلینتون، متهم کردند که او آن را انکار کرد. پیش از این جان برنان، مدیر سابق سیا، راتکلیف را به طبقه بندی انتخابی اسناد برای کمک به ترامپ متهم کرده بود.

برنان گفت: «جان راتکلیف چیزی جز یک متخصص اطلاعات نیست. این هدف برای پیشبرد منافع سیاسی دونالد ترامپ و جمهوری خواهانی است که با او همسو هستند.»

پایگاه خبری CNN

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد