شما اینجا هستید

بین الملل » افکار جدایی طلبانه

گروه بین الملل- امیرحسین شجاعی

ارسین تاتار ، نماینده حزب راست گرای افراطی قبرس شمالی ، در انتخابات دور دوم ریاست جمهوری،  این کشور پیروز شد.
به گفته رسانه های رسمی قبرس و ترکیه ، با پایان شمارش آرا ، تاتار توانست ۷۴/۵۱ درصد از آرای مردم این کشور را کسب و با پشت سر گذاشتن ، مصطفی آکینچی ، رئیس جمهور فعلی به پیروزی برسد. تاتار ، در دور اول که هفته گذشته برگزار شد، ۵/۳۲ درصد آرا را و آکینچی  با کسب ۸۴/۲۹ درصد آرا شانه به شانه یکدیگر حرکت کردند.
به نظر می رسد تاتار از مشارکت بیشتر در مرحله دوم انتخابات سود برده است. وی موفق شد آرا تقریباً ۲۰۰ هزار نفر از رأی دهندگانی را که ممکن است در دور اول به او  رأی نداده باشند ، کسب کند.

تاتار ، در خلال مبارزات انتخاباتی خود  حمایتی گسترده از اردوغان به عمل آورد و در سخنرانی پیروزی خود،  از رهبر ترکیه تشکر کرد و گفت: ما صدای ترک های قبرس هستیم. ما برای موجودیت در جمهوری ترک قبرس شمالی می جنگیم ، بنابراین همسایگان ما در جنوب و جامعه جهانی باید به جنگ ما برای آزادی احترام بگذارند زیرا ما لیاقت آن را داریم. جمهوری قبرس شمالی را تنها ترکیه به عنوان یک کشور مستقل می داند و سایر کشورها آن را بخشی از خاک قبرس می دانند. این بخش از خاک قبرس در سال ۱۹۷۴ در اثر کودتای نیروهای تحت حمایت ترکیه از کشور قبرس جدا شد. آکینچی ۷۲ ساله ، از تلاشهای طولانی مدت و مذاکرات مورد حمایت سازمان ملل متحد، برای پیوستن مجدد به کشور قبرس پشتیبانی و تاتار ۶۰ ساله از یک قبرس مستقل و جدا از خاک اصلی خود حمایت می کند.

پایگاه خبری-تحلیلی الجزیره

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد