شما اینجا هستید

فرهنگی » امسال برنامه نداریم

گروه فرهنگی

با توجه به شرایط ناشی از بیماری کووید-۱۹ و عدم امکان برنامه‌ ریزی برای اجراهای صحنه‌ای و گروهی بخش رقابتی، امسال جشنواره و جایزه موسیقی نوای خرم برگزار نمی‌شود.
به گزارش خبرنگار وطن روز و به نقل از روابط عمومی جشنواره و جایزه موسیقی نوای خرم، بردیا صدرنوری آهنگساز، نوازنده و مدیر برگزاری جشنواره و جایزه موسیقی نوای خرم با بیان اینکه هفتمین دوره این جشنواره در سال ۱۳۹۹ برگزار نمی شود، توضیح داد: با توجه به شرایط ناشی از بیماری کووید ۱۹ و عدم امکان برنامه ریزی برای اجراهای صحنه ¬ای و گروهی بخش رقابتی، هفتمین جشنواره و جایزه همایون خرّم در سال ۱۴۰۰ برگزار می شود.
بردیا صدرنوری آهنگساز، نوازنده و مدیر برگزاری جشنواره و جایزه موسیقی نوای خرم گفت: مهم‌ترین برنامه‌ای که ما در طول سال داشتیم جشنواره خرم بود که برای حفظ سلامتی بچه‌ها و خانواده‌ آن‌ها تصمیم به تعطیلی جشنواره گرفتیم. امکانات زیرساختی و فنی کشور هم جایی برای برگزاری جشنواره و داوری‌ها به‌صورت آنلاین باقی نمی‌گذاشت.
در ادامه صدر نوری تصریح کرد: من شش سال پشت سر هم یکی از بزرگ‌ترین‌ جشنواره‌های کشور را در حوزه فرهنگ و هنر برگزار ‌کردم که به اذعان همه نقش مؤثری در این حوزه داشت. درست است که خودخواسته این جشنواره را لغو کردم ولی هیچ عکس‌العمل مثبت یا منفی نسبت به خبر تعطیلی جشنواره امسال از سوی مسئولین فرهنگی ندیدیم. انگار چنین جشنواره‌ای اصلاً وجود خارجی نداشته یا برای عزیزان اهمیتی نداشته است که سکوت اختیار کرده‌اند.
مدیر جشنواره و جایزه موسیقی نوای خرم در ادامه صحبت های خود تاکید کرد: ستاد جشنواره برای حفظ ارتباط با هنرآموزان، اعضای گروه های موسیقی و آموزشگاه های شرکت کننده در دوره های پیشین جشنواره به عنوان اعضای فعلی خانواده نوای خرّم و نیز برای جذب اعضای جدید در این خانواده بزرگ، برنامه هایی را تدارک دیده است که به مرور از طریق درگاه های www.radnoandish.com  و www.khorramfestival.com   و صفحه نوای خرّم در اینستاگرام (navaye_khorram) و سایر رسانه ها اطلاع رسانی خواهد نمود.


صدرنوری در پاسخ به جدیدترین فعالیت های خود گفت: در حال حاضر عمده فعالیت‌های موسیقی تحت‌ شعاع ویروس کرونا معلق شده است و در این شرایط نمی‌توان اجرای زنده برگزار کرد. ما چند آلبوم داریم که اگر خدا بخواهد و جریان هزینه‌شان مدیریت شود، آن‌ها را منتشر می‌کنیم. دو آلبوم از استاد فضل‌الله توکل است که در طول دو سال گذشته نواخته شده و یک آلبوم تک‌نوازی پیانو خود من است. ممکن است یک اجرای زنده دونوازی پیانو و دودوک نیز داشته باشیم. فعلاً در حال مذاکره هستیم و اگر به نتیجه برسیم این کنسرت را اجرا خواهیم کرد.
مدیر موسسه فرهنگی هنری رادنواندیش در پاسخ به این سؤال که آیا انتشار آلبوم در چنین شرایطی ریسک محسوب نمی‌شود، تصریح کرد:  هزینه‌های تولید آلبوم بسیار بالا رفته ولی ما اگر از این فضا هم دست بکشیم، عملاً باید در موسسه را قفل کنیم. ترجیح می‌دهیم با یک شرایطی آلبوم‌ها را منتشر کنیم. البته ممکن است فقط در فضای مجازی منتشرشان کنیم و تولید آلبوم به شکل فیزیکی را برای یک وقت مناسب‌تر بگذاریم. در حال حاضر اوضاع پخش خوب نیست.
بردیا صدرنوری بیان کرد: در حوزه نشر نیز یک مجموعه مصاحبه‌ با اساتید موسیقی داریم که آقای وحید استرون انجام داده‌اند و استاد توکل هم مقدمه آن را نوشته‌اند. این مجموعه تحت عنوان «گلهای ماندگار» آماده انتشار است و در اولین فرصت آن را منتشر خواهیم کرد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد