شما اینجا هستید

خبرخوان » انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات برگزار شد

به گزارش «وطن روز» به نقل از مهر، انتخابات الکترونیکی هجدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات با حضور ۱۱۶ نامزد در ساختمان معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد آغاز شد و واجدان رأی تا ساعت ۱۶ امروز فرصت دارد به نامزد مورد نظر رأی بدهند. در انتخابات این دوره ۲۱۴ نفر تأیید صلاحیت شدند و همان طور که پیش بینی می‌شد امروز ۹۸ نفر از نامزدهای این سمت کناره گیری کردند و انتخابات با ۱۱۶ نامزد پیگیری شد.

محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، ناصر سراج نماینده قوه قضائیه در هیئت نظارت و همچنین نمایندگان پلیس فتا و ظهوریان دبیر هیئت نظارت بر مطبوعات در ستاد انتخاباتی واقع در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد حضور دارند و بر فرایند رأی گیری نظارت دارند. همچنین پلیس فتا و مرکز ماهر نیز بر فرایند این انتخابات نظارت تخصصی دارند.

بنا به گزارش معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، تا لحظه تنظیم گزارش، ۱۴۲۴ نفر از مدیران مسئول معادل ۳۵ درصد در فرایند رأی گیری شرکت داشتند که به نظر تا ساعات پایانی انتخابات این رقم بیشتر شود .۴۰۴۴ نفر از مدیران مسئول واجد شرایط رای‌دهی در این دوره از انتخابات هستند. تاکنون بیشترین مشارکت در انتخابات در استان‌های ایلام، زنجان و گلستان و کمترین مشارکت هم برای خراسان شمالی، سمنان و بوشهر بوده است.

مطابق تبصره ۴ ماده ۳۳ آئین نامه اجرایی قانون مطبوعات، مدیران مسئولی که پروانه انتشار رسانه آنها به دلیل حکم قطعی دادگاه و یا ماده (۱۶) قانون مطبوعات توسط هیئت نظارت بر مطبوعات لغو نشده باشد، و همچنین رسانه آنها مطابق ترتیب انتشار مندرج در پروانه صادره از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات به طور منظم منتشر شده باشد، می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

در انتخابات این دوره بیژن مقدم مدیرمسئول سایت الف از سوی رسانه‌های اصولگرا حمایت شده است و به نظر در رقابت با مهدی رحمانیان از شانس خوبی برای پیروزی در این انتخابات برخوردار است.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد