شما اینجا هستید

بین الملل » انتقاد باراک اوباما از ترامپ

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، همزمان با تکیه دموکرات‌ها به رئیس جمهور سابق آمریکا برای جلب آرای سیاه‌پوستان در ایالت میشیگان در هفته پایانی کمپین انتخاباتی ۲۰۲۰، باراک اوباما، رئیس جمهور کنونی کشورش را به عدم جدی گرفتن پاندمی کرونا و ریاست جمهوری متهم کرد.

باراک اوباما، چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا و جو بایدن، معاونش که می‌خواهد چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا شود، کارزارهای انتخاباتی را در شهرهای “فلینت” و “دیترویت” که ساکنان آنها عمدتا سیاه‌پوست هستند، برگزار کردند.

اوباما ضمن درخواست از دموکرات‌ها برای مشارکت در انتخابات گفتند: سه روز تا مهم‌ترین انتخابات دوران زندگی ما باقی مانده است.

خاطرات تلخ پیروزی ترامپ در میشیگان و منطقه غرب میانه آمریکا همچنان در ذهن بسیاری از دموکرات‌ها باقیمانده است.

تا روز شنبه نزدیک به ۹۲ میلیون رای دهنده آمریکایی آرای خود را به صندوق‌های رای انداخته‌اند و ده‌ها میلیون تن دیگر تا سه‌شنبه شب فرصت دارند تا آرای خود را به صندوق‌ها بیاندازند.

اوباما تمرکز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بر تعداد جمعیت حاضر در کمپین‌هایش را به تمسخر گرفت و گفت: آیا کسی در جشن تولد ترامپ در کودکی شرکت نکرده است؟ آمریکا در یک پاندمی قرار دارد. آیا قرار نیست نگران این موضوع باشید!

همزمان با کمپین بایدن در میشیگان، دونالد ترامپ نیز کارزار انتخاباتی مهمی را در پنسیلوانیا برگزار کرد.

ترامپ به طرفدارانش گفت: اگر ما در پنسیلوانیا پیروز شویم، کار تمام است. به همین خاطر است که من در اینجا ایستاده‌ام.

کمپین بایدن اعلام کرده که اوباما را روز دوشنبه به فلوریدا و جورجیا می‌فرستد. اوباما ارزشمندترین وسیله این کمپین برای کمک به ترغیب رای‌دهندگان دموکرات است که برای شکست دادن ترامپ به شدت به آن‌ها نیاز است.

اوباما گفت: جو بایدن برادر من است. من جو بایدن را بسیار دوست دارم و او رئیس جمهور فوق‌العاده‌ای خواهد شد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد