شما اینجا هستید

فرهنگی » اولین مدیر پخش رادیو پس از انقلاب درگذشت
گروه : فرهنگی

گروه فرهنگی«وطن روز»

مرحوم یاسینی،اولین مدیر پخش رادیو پس از انقلاب پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان، سرانجام به دیدار معبودش شتافت.
سید محمدجواد یاسینی، به عنوان یک جوان انقلابی برخواسته از مسجد لرزاده و مناطق جنوب تهران؛ از دانش‌آموختگان رشته‌ فلسفه در خارج از کشور بود.
وی پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۵۷ با دستور شهید مطهری، مدیریت پخش رادیو را بر عهده گرفت.
نخستین اطلاعیه های آغاز جنگ تحمیلی، با دستور شهید بهشتی و به قلم وی بر روی آنتن رادیو رفت. سمت مدیریت پخش رادیو را تا سال ۱۳۶۳ بر عهده داشت و پس از آن نیز چه تا زمانی که در دیگر سمت‌ها و مسئولیت های رسانه‌ی ملی حضور فعال داشت و چه پس از آن هیچ‌گاه از حوزه‌ی فرهنگ دور نشد و همیشه به عنوان یک نیروی فعال فرهنگی، تلاش خود را ادامه داد. مرحوم یاسینی، پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان، سرانجام به دیدار معبودش شتافت.
معاون صدای رسانه ملی، با صدور پیامی درگذشت این نیروی فعال عرصه‌ فرهنگ را تسلیت گفت. در پیام علی بخشی زاده آمده است:

همه از خداییم و به سوی او باز می‌گردیم
زمانی که سخن از نقش محوری رسانه به ویژه رادیو در پوشش تحولات و رویدادهای ایام پر التهاب پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به میان می‌آید، تلاش بی‌چشمداشت نیروهایی انقلابی که با تمام وجود در راستای استقرار این کلمه حق و موهبت الهی ایستادگی کردند، فراموش‌ ناشدنی است.
در این میان بی‌شک نام اولین مدیر پخش رادیو پس از پیروزی نور بر تاریکی “مرحوم سید محمدجواد یاسینی” در اذهان تداعی می شود که گرچه امروز خبر پرکشیدنش اهالی رسانه‌ملی به ویژه همکاران و همرزمان قدیمی‌اش را متأثر کرد اما نام نیک و خاطرات به‌جا مانده از او تسلی خاطره ها گردید.
من نیز با نهایت تأثر و تأسف، درگذشت ایشان را به خانواده بزرگ رسانه‌ملی تسلیت عرض نموده؛ و از خداوند برای آن رحمت واسعه و برای بازماندگان، صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.
علی بخشی‌زاده
معاون صدای رسانه‌ملی

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد