شما اینجا هستید

اجتماعی » اگر به خیایان می آیید؛نرم و آهسته بیایید…

حسن شجاعی/مدیرمسئول

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آرام آرام از راه می رسد و این روزها تب و تاب این رویداد جهانی، تمام کشورها را فرا گرفته است. کشورمان نیز در این مسابقات حضور دارد و طبعا باید شور و نشاط این مسابقات در تمام کشور عیان باشد.
اما آنچه از ظاهر امر پیداست، چندان خبری از اشتیاق بین مردم به ویژه جوانان برای دنبال کردن آن وجود ندارد و به جز برخی رسانه های دولتی که از بودجه بیت المال درحال تبلیغ این مسابقات هستند، مابقی رسانه ها و شبکه های اجتماعی داخلی چندان رغبتی به این رویداد مهم نشان نمی دهند.
حواشی حضور ایران در این مسابقات و اتفاقاتی که این روزها در سطح کشور در حال رقم خوردن است، مردم را از پیگیری جام جهانی دور کرده و مثل گذشته به نظر نمی رسد اقبال زیادی برای پیگیری آن باشد.
اما نکته ای که باید مدنظر مسئولان کشور قرار داشته باشد این است که با تمام این تفاسیر، آمادگی این را داشته باشند که درصورت موفقیت تیم ملی در این رویداد جهانی، امکان حضور مردم در خیابان و شادی و پایکوبی از سوی آنان وجود دارد و اگر قرار باشد اتفاقی همانند آنچه در رشت و سایر شهرهای کشور رخ داد پیش بیاید باید از حالا اطلاع رسانی لازم صورت بگیرد.
مثلا گفته شود لطفا بعد از پیروزی تیم ملی به خیایان نیایید یا اگر می آیید نرم و آهسته بیایید که اگر غیر از این بیایید معلوم نیست جه اتفاقی روی خواهد داد.
انتظار از متولیان امنیت کشور این است که دوغ از دوشاب و سره از ناسره تشخیص داده شود و هر تجمعی که رنگ و بوی شادی به خود گرفت، با انگ اغتشاش و اعتراض به خشونت کشیده نشود. اگر قرار باشد هر رویداد اجتماعی، با عینک امنیتی دیده شود و مردم برای شادی های مشروع نیز درگیر مسایل امنیتی شوند، دیگر باید در خانه را تخته کرد و خورشید را در پستوی خانه نهان نمود.
پس، دوستان اگر برنامه ای برای نحوه حضور مردم در زمان شادی های احتمالی جام جهانی دارید لطفا زودتر اطلاع رسانی کنید تا بازهم رویای شادی های مشروع با زخم برخوردهای نامشروع مخدوش نشود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد