شما اینجا هستید

اقتصادی » بارکشی ایرباس‌های ۳۸۰ امارات

به گزارش «وطن روز» به نقل از فارس، شرکت هواپیمایی امارات که بزرگ‌ترین دارنده هواپیماهای ایرباس ۳۸۰ در جهان به شمار می‌رود، برخی ایرباس‌های ۳۸۰ خود را به خاطر نبود مسافر به هواپیماهای باری تبدیل کرده و استفاده از آنها را آغاز کرده است.

ایرباس‌های ۳۸۰ بزرگ‌ترین هواپیماهای مسافربری در جهان محسوب می‌شوند و هواپیمایی امارات حدود ۱۱۵ فروند از آنها را در اختیار دارند. ظرفیت حمل ایرباس‌های ۳۸۰، ۵۰ تن بار اعلام شده است.

بر اساس بیانیه شرکت اماراتی این تصمیم با هدف پاسخگویی به تقاضای بازار برای افزایش حمل و نقل کالاهای اساسی و تجهیزات پزشکی در کنار کاهش قابل توجه تقاضا برای پروازهای مسافری انجام شده است.

شیوع ویروس کرونا تقاضا برای مسافرت‌های هوایی را به شدت کاهش داده و بسیاری از هواپیماهای فعال در این زمینه فعلا زمین‌گیر شده‌اند.

امارات پیشتر گفته بود که قصد دارد در اولین اقدام ۳ هزار صندلی مسافری را به ظرفیت باری تبدیل کند.

این شرکت پیشتر ۱۰ فروند بوئینگ ۷۷۷ خود را هم به هواپیمای باری تبدیل کرده بود. این هواپیماها نیز می‌توانند ۶۷ تن بار را در هر پرواز جابجا کنند. دلیل آنکه هواپیماهای ایرباس ۳۸۰ ظرفیت باری کمتری دارند این است که دو طبقه هستند و امکان استفاده باری از آنها محدودتر است.

درواقع با توجه به اینکه ظرفیت حمل‌ ایرباس‌های ۳۸۰ بیشتر از ۵۰۰ مسافر است، آخرین هواپیماهایی هستند که با بهبود شرایط به ناوگان شرکت‌های هواپیمایی برخواهند گشت.

کار به جایی رسیده که شرکت هواپیمایی ایرفرانس تصمیم گرفته این نوع هواپیماهای خود را زودتر از موعد مورد انتظار بازنشسته کرده و کنار بگذارد.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد