شما اینجا هستید

خبرخوان » بازگشایی پیست‌های اسکی در انتظار ابلاغ پروتکل‌‌های بهداشتی
گروه : خبرخوان , ورزشی

به گزارش «وطن روز» به نقل از فارس، بهرام ساوه‌شمشکی درباره باز شدن پیست‌های اسکی اظهار داشت: ما جلساتی را با ستاد  کرونا در ورزش برگزار کردیم. یکسری پروتکل‌هایی تعیین شده که فدراسیون پزشکی در حال بررسی این پروتکل‌هاست که نتیجه به ما اعلام خواهد شد. بعد از آن ما به پیست‌ها اعلام می‌کنیم تا بهره‌برداری طبق پروتکل‌ها صورت بگیرد.

دبیر فدراسیون اسکی خاطرنشان کرد: اگر شرایط خاصی باشد حتما ستاد مقابله با  کرونا در ورزش تصمیم می‌گیرد چطور عمل کنیم اما پروتکل‌هایی که لازم بوده تدوین آن تمام شده و منتظر ابلاغ هستیم.

وی درباره برگزاری اردوهای تیم ملی اسکی ایران، عنوان کرد: با توجه به اینکه ستاد مقابله با  کرونا اعلام کرده بود اردوی شبانه‌روزی را تا جایی که امکان دارد به عقب بیندازیم، بحث بدنسازی به صورت آنلاین انجام شده است.

ساوه‌شمشکی همچنین با اشاره به مسابقات بین‌المللی پیش رو، یادآور شد: در بخش آلپاین، اسنوبرد و صحرانوردی مسابقات جهانی را پیش رو داریم. اگر مسابقات برگزار شود و در صورتی که شرایط فراهم باشد شرکت می‌کنیم. باید ببینیم آیا مسابقات برگزار می‌شود؟ به ما اجازه شرکت می‌دهند و ویزایی صادر خواهد شد یا خیر؟

وی در پاسخ به این سوال که مسابقات انتخاباتی را چه زمانی برگزار می‌کنید، گفت: مسابقات آلپاین در ایتالیا، صحرانوردی در آلمان و صحرانوردی در چین است. امیدوارم پیست‌ها باز شود و اردوی تدارکاتی بگذاریم. دی‌ماه باید انتخابی برگزار شود تا اسکی‌بازان را انتخاب کنیم، چون مسابقات آلپاین اواخر بهمن برگزار می‌شود و اوایل اسفند صحرانوردی برگزار خواهد شد. با توجه به اینکه مسابقات اسنوبرد زودتر خواهد بود باید انتخابی این رشته را اول دی‌ماه برگزار کنیم.

دبیر فدراسیون اسکی درباره واگذاری پیست دیزین به دربندسر، خاطرنشان کرد: پیست‌ دیزین امسال در اختیار فدراسیون نیست و پیست دربندسر برنده مزایده شده البته فدراسیون اصلا در مزایده شرکت نکرد چون وظیفه فدراسیون پیست‌داری نیست اما سال گذشته چون کسی در مزایده شرکت نکرد فدراسیون این مسئولیت را برعهده گرفت. امسال دربندسر مزایده را برنده شده است و امیدواریم یکی شدن دو پیست برای ورزش اسکی خوب باشد و باعث پیشرفت این رشته شود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد