شما اینجا هستید

بین الملل » بازگشت سفیران تشکیلات خودگردان به امارات و بحرین

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، تشکیلات خودگردان که سفیران خود را در اعتراض به عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی از این کشورها فراخوانده بود، اکنون در اقدامی عجیب و تنها یک روز پس از اعلام ازسرگیری روابط با این رژیم، تصمیم گرفته آن‌ها را مجددا به ابوظبی و منامه بازگرداند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مسؤول فلسطینی بیان کرده است که تشکیلات خودگردان که سفرای خود را از چندین هفته پیش به منظور مشورت فراخوانده بود، قرار است به زودی آن‌ها را به امارات و بحرین بازگرداند.

این اقدام تشکیلات خودگردان کاملا بر خلاف موضع قاطع فلسطینیان در مخالفت با عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی است.

گروه‌های فلسطینی روز چهارشنبه به طور قاطع ازسرگیری روابط تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

تشکیلات خودگردان در حالی تصمیم به بازگرداندن سفرای خود به ابوظبی و منامه گرفته که امارات و بحرین روز به روز روابط خود را با رژیم صهیونیستی بیشتر تقویت می‌کنند.
براساس گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، این کشورها اخیرا توافقنامه‌های زیادی در زمینه همکاری اقتصادی و تجاری با رژیم صهیونیستی امضا کردند.

لازم به ذکر است که تشکیلات خودگردان شامگاه سه شنبه رسما از ازسرگیری روابط و همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی خبر داد.

حسین الشیخ عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و وزیر امور مدنی تشکیلات خودگردان در توییتی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی به طور شفاهی و کتبی متعهد شده به توافقنامه‌ها با تشکیلات خودگردان پایبند باشد و بر همین اساس، روابط  و همکاری امنیتی این تشکیلات با رژیم صهیونیستی همانند قبل ازسرگرفته خواهد شد.

محمد اشتیه نخست وزیر دولت فلسطین در رام الله هم اعلام کرد که تشکیلات خودگردان رسما تماس‌ها و روابط با رژیم صهیونیستی را ازسرگرفته است.

اشتیه تصریح کرد که رژیم صهیونیستی متعهد شده به توافقنامه‌ها با تشکیلات خودگردان پایبند باشد و بر همین اساس، تماس‌ها بین دو طرف ازسرگرفته شده است.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ۱۹ مه در واکنش به رونمایی رژیم صهیونیستی از طرح الحاق کرانه باختری رسما توقف هرگونه روابط با این رژیم را اعلام و تاکید کرد که فلسطینیان دیگر به توافقنامه‌های امضا شده با آن پایبند نخواهند بود.

البته به رغم اعلام ازسرگیری روابط و همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی، طرح الحاق کرانه باختری به قوت خود باقی است و مقامات اسرائیلی و آمریکایی بارها گفته اند که این طرح موقتا به تعویق افتاده اما در نهایت اجرایی خواهد شد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد