شما اینجا هستید

بین الملل » بایدن رسما آرای الکترال لازم برای ورود به کاخ سفید را کسب کرد

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایرنا، ایالت کالیفرنیا که دارای ۵۵ رای الکترال است، نتایج انتخابات ریاست جمهوری این ایالت را تایید کرد. این آرا به طور رسمی اکثریت آرای کالج انتخاباتی مورد نیاز را از آن «جو بایدن» اعلام کرد. تصویب رسمی این آرا توسط «الکس پدیا» وزیر داخلی ایالت کالیفرنیا، تاکنون آرای الکترال تایید شده بایدن را به ۲۷۹ رای رسانده که این بیش از ۲۷۰ رای مورد نیاز جهت پیروزی در انتخابات است.

اگرچه این مراحل انتخاباتی عموما چشم پوشی شده و در نهایت نتایج انتخابات به طور رسمی اعلام می‌شود، اما از آنجا که «دونالد ترامپ» از آغاز شمارش آرا مدعی تقلب در انتخابات شده بود، این مساله به طور جدی‌تری مورد بررسی قرار گرفت.

اوایل صبح امروز نیز یک قاضی نوادا گفت که هیچ دلیل مشخص و یا قانع کننده‌ای مبنی بر اینکه باید ترامپ را برنده نوادا اعلام کند یا نتایج رای گیری ریاست جمهوری سراسر کشور را باطل کند، نمی‌بیند.

تنها ۱۰ روز دیگر، نشست برگزینندگان برگزار خواهد شد که طی آن، آرای این افراد به سبد برندگان هر ایالت خواهد رفت. در حال حاضر و براساس اعلام رسانه های آمر یکایی جو بایدن توانسته است ۳۰۶ رای الکترال را در ظاهر به دست آورد و ترامپ هم با ۲۳۲ رای، انتخابات را واگذار کرده است.

برای پیروزی در انتخابات، ۲۷۰ رای الکترال لازم است و بعید به نظر می‌رسد ترامپ بتواند کاری از پیش ببرد و نام او علاوه بر رئیسان جمهوری استیضاح شده، در زمره رئیسان جمهوری یک رقمی آمریکا درج خواهد شد.

در حالیکه بایدن و «کاملا هریس» که قرار است پست معاون رئیس جمهوری را در دولت بایدن برعهده داشته باشد، کارهای لازم برای انتقال قدرت را آغاز کرده اند، ترامپ همچنان ادعای تقلب گسترده در انتخابات را تائید می کند. اما حالا با تائید انتخابات کالیفرنیا و رد دعوی های وی در چند ایالت دیگر از جمله نوادا و مینه سوتا، او دیگر شانسی برای اثبات این ادعاها ندارد. این در حالی است که کارزار انتخاباتی ترامپ تاکنون هشت میلیون و ۸۰۰ هزار دلار برای بازگرداندن نتایج انتخابات به نفع خود هزینه کرده است.
در این میان ایالت های دیگری که به بایدن رای داده اند و هنوز نتایج انتخابات ریاست جمهوری را تائید  نکرده اند، نیوجرسی است که قصد دارد این کار را دوشنبه انجام دهد، کلرادو نیز اوایل هفته آینده پس از اتمام بازشماری اتوماتیک آرا نتایج انتخابات را اعلام خواهد کرد و هاوایی هم منتظر حل و فصل دو پرونده قضایی است تا پس از آن نتایج نهایی را اعلام کند.
نمایندگان منتخب کالج الکترال، گواهی صحت انتخابات را در تاریخ ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) در ایالت‌های خود به مقام‌های متعددی از جمله «مایک پنس» معاون ترامپ و رئیس مجلس سنا تحویل می‌دهند تا در نهایت در تاریخ ۶ ژانویه کنگره آرای کالج الکترال را می‌شمارد. در این تاریخ نمایندگان هر دو مجلس کنگره آمریکا برای شمارش ۵۳۸ رای کالج الکترال نشستی به ریاست پنس تشکیل می‌دهند. پنس هم در پایان این نشست نتیجه قطعی انتخابات را اعلام خواهد کرد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد