شما اینجا هستید

سیاسی » برتری جیب دولت به جان مردم

گروه سیاسی – وطن روز

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی معتقد است که اکنون با بدترین نوع مدیریت در رابطه با شیوع کرونا روبرو هستیم.
علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با «وطن روز» با اشاره به وضعیت فعلی ایران و نابسمانی‌های اقتصادی موجود در بازار اظهار کرد: «معتقد هستم وضعیت فعلی کشور ناشی از سوء مدیریت نیست بلکه دولت دوازدهم برای رسیدن به اهداف خود، عمدا شرایط فعلی را به وجود آورده و رییس جمهور عملا مملکت را رها کرده است.»
او درباره کش و قوس‌های ایجاد شده بر سر نوع مواجه با ویروس کرونا در تهران و جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر آن در کشور نیز بیان کرد: «به عنوان مثال، در شهر تهران تمام مسئولان مربوطه و اعضای ستاد مقابله با کرونا معتقدند که تهران باید د‌و هفته تعطیل شود تا شرایط کرونا اندکی آرام گیرد. اما شخص رییس‌جمهور با این مساله مخالف است و در مقابله این موضوع مقاومت می‌کند.»

*بی تدبیری دولت تدبیر در قبال کرونا
عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داد: «واقعیت آن است که رییس‌جمهور جیب دولت را به جان مردم ترجیح داده است. آقای روحانی با تعطیل نکردن استان تهران جان مردم را به خطر می‌اندازد، از این رو به جرات می‌توان گفت که ما بدترین مدل مدیریت در کرونا را این روزها شاهد هستیم. چراکه دولت عملا اراده‌ای برای مقابله با مشکلات موجود و کاهش فشار این بیماری و جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر آن ندارد.»
این نماینده مجلس با رد برخی اظهارات مطرح شده مبنی بر عدم امکان تعطیلی تهران به دلیل هزینه بالای اقتصادی آن، تصریح کرد: «مردم اختیار خود را به حاکمیت می‌دهند تا حاکمیت در چنین روزهایی پشت آنها باشد و‌ خسارت آنها را جبران کند. دولت انتظار دارد تعطیلی و قرنطینه انجام شود بدون کوچک‌ترین هزینه و این نشدنی است. باید تدبیر کرد اما دولت تدبیری ندارد.»

*طرح کاهش اختیارات رئیس قوه مقننه
این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره وعده نمایندگان برای کاهش اختیارات رئیس قوه مقننه نیز گفت: «این طرح از ابتدا به عنوان یکی از وعده‌های نمایندگان مورد توجه ما در مجلس یازدهم قرار گرفت. هم اکنون طرحی با همین عنوان در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است ولی باید بدانید که تصویب چنین طرحی به زمان زیادی نیاز دارد و نمی‌توان انتظار داشت که ظرف چند روز کار رسیدگی به آن پایان یابد.»

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد