شما اینجا هستید

خبرخوان » برگزاری دور رفت لیگ کشتی
گروه : خبرخوان , ورزشی

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایرنا، طبق برنامه از قبل مشخص شده و بعد از اعلام خبر لغو مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۰ قرار بود دور برگشت لیگ برتر کشتی جام یادگار امام (ره) از اول آذرماه آغاز شود.

با این وجود با درخواست برخی از باشگاه‌ها مبنی بر تعویق مسابقات به دلیل مشکلاتی که موج جدید ویروس کرونا به وجود آورده، به سازمان لیگ رسید. بر همین اساس سازمان لیگ کشتی نیز تصمیم گرفت زمان آغاز دور برگشت بیستمین دوره لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی، جام یادگار امام(ره) را یک هفته به تعویق بیاندازد.

در همین راستا برنامه جدید این مسابقات به باشگاه‌ها ابلاغ شد که طبق آن مراسم وزن‌کشی مسابقات گروه الف لیگ برتر کشتی فرنگی ۸ آذرماه انجام خواهد شد و دیدارهای دور برگشت این گروه نیز ۹ و ۱۰ آذرماه برگزار می‌شود. مراسم وزن‌کشی در گروه ب روز ۱۱ آذرماه انجام می‌شود و مسابقات این گروه ۱۲ و ۱۳ آذرماه برگزار خواهد شد.

همچنین مراسم وزن کشی دور برگشت لیگ‌برتر کشتی آزاد در گروه الف ۱۵ آذرماه و مسابقات این گروه ۱۶ و ۱۷ آذرماه برگزار خواهد شد. وزن‌کشی گروه ب نیز ۱۸ آذرماه و مسابقات آن ۱۹ و ۲۰ آذرماه انجام خواهد شد.

مرحله نیمه‌نهایی و نهایی لیگ برتر در کشتی فرنگی ۲۵ آذرماه و در کشتی آزاد ۲۸ آذرماه برگزار می شود.

دور برگشت بیستمین دوره لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی همچون دور رفت به صورت متمرکز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به میزبانی سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد.

همچنین در فاصله یک هفته تا شروع دور برگشت بیستمین دوره لیگ برتر کشتی، جام یادگار امام(ره) نشستی با حضور حمید سوریان نایب رییس فدراسیون کشتی، عبدالمهدی نصیرزاده رییس سازمان لیگ، محمدرضا محمدپور دبیر سازمان لیگ در محل سازمان لیگ کشتی برگزار شد.

در این نشست نقاط ضعف دور رفت مسابقات بررسی و شناسایی شد. همچنین راهکارهایی برای برگزاری هر چه باشکوه تر دور برگشت لیگ بیستم نیز مطرح شد.

حمید سوریان، نایب رییس فدراسیون کشتی در این نشست ضمن تشکر از زحمات مسئولان سازمان لیگ گفت: با وجود اینکه کرونا شرایط خاصی را به وجود آورده بود، اما لیگ امسال در دور رفت با نظم خوبی برگزار شد. همانند دور رفت باید تلاشی صورت بگیرد تا سلامتی ورزشکاران و اعضای تیم ها در اولویت اول قرار داشته باشد.

در نهایت عبدالمهدی نصیرزاده، رییس سازمان لیگ کشتی نیز اقدامات این سازمان بعد از پایان دور رفت برای برگزاری منظم دور برگشت را تشریح کرد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد