شما اینجا هستید

خبرخوان » تحوّل و تعالی بسیج

دکتر ملیحه بنانی/ حقوقدان و هادی سیاسی بسیج

“شعار بسیج پاره تن مردم است” شعله ور شدن شور و اشتیاق انقلابی برای ساختن ایران قوی است.

دکتر ملیحه بنانی حقوقدان و هادی سیاسی بسیج در تحلیل رونمایی از شعار بسیج در آذرماه ۱۴۰۰ گفت : بسیج پاره تن مردم است ، این شعار مهم با بهره گیری از کلام و تدابیر رهبری برای تبیین جایگاه و نقش آفرینی بسیج در گام دوم انقلاب اسلامی از مهمترین سیاست ها در اجرای برنامه ها است. نیروی بسیج مظهر وحدت و پشتیبانی ملی و نمایش قدرت و همبستگی ملت و کشور جمهوری اسلامی ایران است . سرزمین میرزا کوچک خان جنگلی، رییس علی دلواری، سردار رشیدخان اردلان، ستارخان، باقرخان، باکری، همت، حاج احمد کاظمی، صیاد شیرازی، دادمان، حسن تهرانی مقدم، زمانی نیا، حججی، کشوری، شیرودی، زین الدین، باقری…. و هزاران لاله در خاک وطن خفته و سرزمین سردار یقین سرباز وطن و ولایت حاج قاسم سلیمانی عزیزمان است.
به گزارش وطن روز، اردشیر اردلان  روزنامه نگار در گفت و گو با دکتر ملیحه بنانی نوشت:  این بانوی حقوقدان و هادی سیاسی بسیج با اشاره به اینکه وفاق ملی و وحدت در میان مردم یک ملت در هر کشوری وجود نداشته باشد استکبار جهانی و استعمارگران پیر، روسیه، چین ، انگلیس و جهان خواران زمان می توانند مال و جان و ناموس ما را به یغما ببرند و سهمگین ترین شکست ها را بر پیکره تاریخ بیش از ۲۵۰۰ ساله ایران وارد کنند، تاکید کرد: اتحاد رمز پیروزی و بقای حیات یک ملت است. بسیجیان از میان آحاد ملت ایران برخواسته اند و این خیزش عظیم مردمی شایسته تعبیر و کلام گوهر بار مقام معظم رهبری امام خامنه ای است که محتوا بخش شعار محوری بسیج پاره تن مردم است .هرجا که ارتش، سپاه، فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران و در مجموع نیروهای مسلح هستند به بسیجیان که از آحاد ملت هستند، قطعا تکیه داده اند و با عظم راسخ تری مشت محکم تری را توانسته اند بر پیکره زخمی استعمار پیر و استکبار جهانی بکوبند و بر روی زخم های کهنه آنها که از نهضت انقلاب اسلامی امام خمینی رحمت الله علیه جراحت داشته است بزنند و پرچم کشور جمهوری اسلامی ایران را بر فراز جهان به اهتراز در آورند.
دکتر ملیحه بنانی درباره اهمیت حضور بسیج در عرصه های مختلف کشور افزود: نیروی بسیج همانند یکی از دروس علوم پایه است و برای ورود به نیروهای مسلح بسیجی بودن ضرورت دارد این نیروی پایه و ریشه دار به دلیل اینکه پاره تن ملت است امین و قابل اعتماد، قابل اتکا است. با توان بالای بسیج در این زمان ضرورت دارد استان های محروم کشور را در یک حرکت جهادی و میلیونی با عظم اراده ارتش قوی جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی قرن چهاردهم را قرن آبادانی و محرومیت زدایی از استان های سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه و لرستان نماییم. اینجانب به عنوان یکی از هادیان سیاسی بسیج، هفته بسیج سال ۱۴۰۰ را با شعار بسیج پاره تن مردم است ، حرکت بیش از پیش این نیروی عظیم مردمی در رفع محرومیت زدایی از مملکت و تسریع عملکردی آن بسوی توسعه همه جانبه ایران اسلامی ارزیابی میکنم و شعله ور شدن این شور و اشتیاق انقلابی را برای ساختن ایران قوی در همه عرصه ها را برهمه ملت بسیجی ایران، رهبر معظم کشور جمهوری اسلامی ایران و خانواده های شهدای بسیجی کشور تبریک و تهنیت عرض مینمایم. عزت و سربلندی بسیج و عزت و سربلندی ملت بسیجی کشور ایران را از خداوند قادر متعال مسئلت می دارم. ملت عزیز ایران وحدت رمز موفقیت و جاودانگی آخرین فرستاده خدا و اسلام ناب محمدی دین پیامبر اعظم(ص) است .

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد