شما اینجا هستید

اجتماعی » تداوم بارش‌ها در کشور

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور از کاهش نسبی دما بین ۴ تا ۸ درجه در غالب نقاط کشور از فردا خبر داد.

صادق ضیاییان با اشاره به اینکه امروز (۲۲ آبان) در اکثر مناطق به‌جز بخش‌های جنوب شرق کشور بارندگی ادامه می‌یابد، اظهار کرد: شدت بارش‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شرق خوزستان، شمال استان‌های فارس و کرمان، جنوب یزد و سواحل گیلان و غرب مازندران خواهد بود.

وی ادامه داد: بارش در مناطق جنوبی کشور به شکل رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان، فردا (۲۳ آبان) به‌جز شمال غرب و غرب کشور و جنوب‌ سیستان و بلوچستان همچنان بارش‌ها در سایر مناطق کشور ادامه دارد که شدت آن در بخش‌های جنوب، شرق و مرکز کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طی امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ آبان) در ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و مناطق سردسیر استان خراسان رضوی بارندگی به‌صورت بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه روز شنبه (۲۴ آبان) این سامانه در شرق و جنوب شرق کشور باعث رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید خواهد شد، گفت: این سامانه بارشی به‌تدریج تا اواخر وقت از کشور خارج می‌شود و در یکشنبه (۲۵ آبان) در اکثر نقاط کشور جوی آرام حاکم می‌شود اما از اواخر وقت موج گذرایی از سمت جنوب غرب کشور وارد می‌شود.

وی ادامه داد: این موج گذرا روز دوشنبه (۲۶ آبان) مناطق غرب و جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد که شدت بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس مرکزی خواهد بود.

به گفته ضیاییان، از فردا تا یکشنبه (۲۲ تا ۲۵ آبان) در غالب نقاط کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد که بیشترین کاهش در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور به میزان ۴ تا ۸ درجه پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین اظهار کرد: دریای خزر امروز (۲۲ آبان) مواج است و خلیج فارس نیز از فردا (۲۳ آبان) به‌تدریج با افزایش سرعت باد تا ۱۵ متر بر ثانیه در روزهای جمعه و شنبه (۲۳ و ۲۴ آبان) به‌ویژه شنبه مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۳ آبان) ابری همراه با مه رقیق و در بعضی ساعات بارش باران و به‌تدریج کاهش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۲۴ آبان) نیمه ابری و احتمال بارش پراکنده و به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد