شما اینجا هستید

بین الملل » ترامپ، آتش بیار معرکه انتخابات آمریکا

گروه بین الملل- امیرحسین شجاعی

درحالی روز گذشته هزاران نفر از طرفداران ترامپ به خیابان ها ریختند که او هنوز از پذیرش شکست در انتخابات سرباز می زند و از انتقال قدرت به بایدن طفره می رود.
به گزارش رویترز، صدها هزار نفر در واشنگتن دست به تظاهرات زدند و ترامپ نیز برای افروختن آتش هرچه بیشتر این اعتراضات، تحت تدابیر شدید امنیتی به میان معترضان رفت. اگرچه این این تظاهرات مسالمت آمیز بود، اما رفته رفته به خشونت کشیده شد، به طوری که مرکز فوریت های پزشکی آمریکا اعلام کرد در این درگیری ها یک نفر بر اثر ضربه چاقو زخمی شده است. واشنگتن پست نیز گزارش داد که درگیری و زد و خورد از ساعت ۸ شب به بعد به وقوع پیوسته و نیروهای پلیس نیز ده ها نفر را دستگیر کردند.
در آن سو، بایدن سرمست از پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ و دریافت پیام تبریک از سوی رهبران جهان و درحال چینش مهره های کابینه خود برای ورود به کاخ سفید است.
در همین حال، جمهوری خواهان ترامپ را به عدم پذیرش انتخابات ترغیب می کنند و مشغول نفرت پراکنی و ایجاد دو دستگی در بطن جامعه آمریکا هستند. کمپین انتخاباتی ترامپ شکایات مختلفی را به چندین دادگاه ایالتی برده، اما کارشناسان معتقدند که طرح این دعواها تاثیری در نتایج انتخابات ندارد. مشاوران ترامپ نیز به او پیشنهاد داده اند که او در انتخابات ۲۰۲۴ نامزد شود تا بتواند انتقام خود را از بایدن بگیرد.
با همه این مشکلات نباید از همه گیری ویروس کرونا در خاک ایالات متحده چشم پوشی کرد که بیش از هزاران نفر را به کام مرگ کشانده و هر روز افراد بیشتری را مبتلا می کند؛ اگرچه بایدن در شعار انتخاباتی خود مبازه با کرونا را اولویت اصلی خود قرار داده و بارها سیاست های ترامپ را در کنترل این پاندمی مورد انتقاد قرار داده است.

پایگاه خبری-تحلیلی رویترز

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد