شما اینجا هستید

بین الملل » ترامپ و داستان مالیات های پرداخت نشده

گروه بین الملل – امیرحسین شجاعی

افشاگری در مورد داستان مالیات ترامپ در موقعیت زمانی نامناسبی برای او اتفاق افتاد و موجب شد داستانی منفی قبل از اولین مناظره اش با بایدن رقم بخورد.
ترامپ درحال مبارزه علیه رقیب دموکرات خود ، جو بایدن است که در بیشتر نظرسنجی ها از او پیش بوده و سعی دارد او را از میدان مسابقه بیرون کند. در این میان ترامپ برای تغییر مسیر مسابقه به چیزی بیش از این احتیاج دارد، اما افشاگری های جدید مالیاتی اکنون به یک دردسر جدی برای او تبدیل شده است.
با این وجود پایگاه ترامپ در بین مردم تغییری نکرده و کارشناسان سیاسی اذعان دارند که بعید است تحت تأثیر افشاگری های نیویورک تایمز قرار بگیرد.
در این روایت داغ که روز یکشنبه ششم مهرماه جاری منتشر شد، نیویورک تایمز جزئیاتی از نحوه پرداخت مالیات بسیار کم ترامپ در سالهای متمادی، از جمله سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ منتشر کرد که طی آنها او فقط ۷۵۰ دلار مالیات به نهادهای مالیاتی آمریکا پرداخت کرده و بدهی های قابل توجهی در این زمینه دارد، که برخی از آنها به سال آینده می رسد.
باوجود این اخبار، اما پایگاه ترامپ در نظرسنجی ها تغییر چندانی نکرده است و تقریباً ۷ امتیاز از میانگین رای گیری ملی از بایدن عقب تر بوده و در هشت نظرسنجی اخیر جمع آوری شده توسط وب سایت real clear nation از ۴۵ درصد پشتیبانی فراتر نرفته است، مگر اینکه نظر سنجی ها کاملاً اشتباه باشد.
به نظر می رسد صرف نگه داشتن این سطح حمایت مردمی فایده ای برای ترامپ ندارد و او باید تعداد حامیان خود را افزایش دهد و به نظر می رسد جزئیات مربوط به پرونده های مالیاتی وی حداقل برای مدتی این هدفگذاری او را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.
بنابرگزارش «هیل» ترامپ به صورت محرمانه به این گزارش پاسخ داده است. او طبق معمول در برنامه «اخبار جعلی رسانه» حضور پیدا کرد و گفت که صورتحساب کم مالیاتی او به این دلیل است که مانند هر کس دیگری حق استهلاک و اعتبارات مالیاتی را دارد.
در این میان دموکرات ها نیز ادعا می کنند اختلاف بین چهره ترامپ و واقعیتی که توسط سوابق مالیاتی او آشکار می شود می تواند یک مشکل مهم برای او به دنبال داشته باشد. براین اساس برخلاف ادعای ترامپ که خود را میلیاردری موفق می نامد؛ این خبر واقعیت های بیشتری از او و راهی که به گفته او موفق پیموده نشان می دهد.
جولیان زلیزر ، استاد تاریخ و امور عمومی دانشگاه پرینستون، در این زمینه اظهار داشت:«جزئیات جدید، «تصویری نامطلوب» از ترامپ ایجاد کرده است، اما من اطمینان ندارم که این یک نقطه عطف باشد. نقاط عطف زیادی وجود داشته که معلوم شده این نیست. رای دهندگان کاملاً با جهت گیری انتخاب خواهند کرد.»
در این میان ترامپ طرفداران زیادی دارد که اعتقاد دارند ممکن است این نحو پرداخت مالیاتی او نوعی قدرت حرفه ای و کاری اش را نشان می دهد و همچنان به داستان موفقیت تجاری عالی که رئیس جمهور درباره خودش می گوید ، اعتقاد داشته باشند.
اما داستان مالیات ، از جمله وام هایی که باید به زودی بازپرداخت شوند ، تقریباً موضوع بحث سه شنبه شب است. اولین مناظره ریاست جمهوری معمولاً پربیننده ترین برخورد است و ترامپ برای تغییر شکل مسابقه باید قدرلحظات خود را بداند و از آن ها درست استفاده کند.
اکنون دستیابی به هدف برای ترامپ دشوارتر است. موضع رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از نظر رسیدگی به شیوع کرونا و همچنین بحث و جدل هفته گذشته در مورد امتناع وی از تعهد به انتقال صلح آمیز قدرت در صورت شکست به بایدن در ماه نوامبر ، مورد انتقاد است. ترامپ می تواند در مناظره سه شنبه شب، خود را غافلگیر کند! تمایل او به بحث و جدال در برابر بایدن می تواند داستان مالیات های او را پنهان کرده و به فراموشی بسپارد، اما ، درحال حاضر به مبارزات انتخاباتی او یک ضربه دیگر وارد شده است که برای جبران آن نیاز به مشت قوی تری دارد.

پایگاه خبری هیل

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد