شما اینجا هستید

بین الملل » تردید رهبر حزب القوات اللبنانیه به حریری

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، رئیس حزب القوات اللبنانیه ابراز امیدواری کرد که نخست وزیر مکلف لبنان روی تشکیل “دولتی مهم” بدون حضور احزاب و گروههایی که عادت دارند دولت را تشکیل داده و در آن حضور داشته باشند، همچنان مصرّ باشد.

سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیه در گفتگوی مطبوعاتی که سایت کانال “الجدید” منتشر کرد، گفت، متاسفانه دولت آینده هم دولت حزبی خواهد بود. علی رغم خواسته های قبلی سعد حریری، نخست وزیر مکلف لبنان، وقتی روند تشکیل دولت با دادن وعده وزارت دارایی به جنبش امل و حزب الله شروع می شود، به این معنی است که به گروههای دیگر هم چنین وعده هایی داده شده است.

وی تاکید کرد، هیچ طرفی حق ندارد پستی را در اختیار بگیرد زیرا کشور به دلیل پافشاری افراد بر برخی پست ها به این وضع درآمده است. دولت حریری هم به شیوه دولت های قبلی تشکیل می شود و فرقی نمی کند که در آن چهره های جدید حضور داشته باشند یا قدیمی.

جعجع با بیان اینکه در دولت حسان دیاب، نخست وزیر سابق لبنان که همه اعضای آن جدید بودند، کارها و اقدامات همان کارهای قبلی بود، نسبت به توانایی حریری در تشکیل آنچه آن را “دولت مهم” خواند، ابراز تردید کرد و گفت: این دولت هم به همان شیوه دولت های قبلی در حال تشکیل است. اگر عملکرد چنین دولتی خوب نباشد با آن مخالفت خواهیم کرد.

پس از اختلافات سیاسی بر سر تشکیل دولت جدید، حریری مامور تشکیل دولت شد که در صورت تشکیل به دلیل وخامت اوضاع اقتصادی کشور بار مالی و اقتصادی سنگینی بر دوش خواهد کشید.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد