شما اینجا هستید

بین الملل » ترکی فیصل: عربستان بزرگترین شریک استراتژیک آمریکاست

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان با بیان اینکه رئیس جمهوری منتخب آمریکا منافع کشورش را در منطقه به خوبی می شناسد، ریاض را “بزرگترین شریک استراتژیک” واشنگتن خواند.

 ترکی الفیصل، رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان در گفتگو با سایت اسکای نیوز گفت، روابط عربستان و آمریکا در همه سطوح “مستحکم” است و عربستان “بزرگترین شریک استراتژیک” در منطقه به شمار می رود.

وی افزود، همکاری امنیتی دو کشور در زمینه مبارزه با خطر تروریسم نه در منطقه بلکه در سراسر جهان مستحکم است. عربستان همواره با همه دولت های آمریکا چه دولت دموکرات و چه جمهوری خواه روابط دیپلماتیک بسیار خوبی داشته است.

الفیصل گفت، با وجودی که این روابط در اثر تغییر و تحول اوضاع فراز و فرودهایی داشته اما روابط استراتژیک به خاطر منافع مشترک، مهمترین آنها دستیابی به صلح و ثبات در منطقه از طریق حل مساله فلسطین و دیگر مسائلی که منطقه دچارش شده مستحکم و پایدار باقی مانده است.

وی گفت، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا چون دوره باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا در پست معاونت فعالیت داشته، کاملا با منافع کشورش در خاورمیانه آشنایی دارد و آنها را می شناسد.

پادشاه و ولیعهد عربستان پیروزی جو بایدن بر رقیبش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی را پس از اعلام نتیجه انتخابات تبریک گفتند.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد