شما اینجا هستید

اجتماعی » تست کرونا در خانه

به گزارش «وطن روز» به نقل از خبرآنلاین، بهتر است در خانه تست کرونا بدهیم تا با افراد کمتری برخورد داشته باشیم؛ زیرا ممکن است به دلیل تجمع افراد در آزمایشگاه موجب انتقال ویروس کرونا به آنها شویم یا از آنها کرونا بگیریم. در اینجا با مواردی که نیاز است درباره‌ی تست کرونا در خانه بدانید مانند هزینه، چگونگی انجام تست و مزایای آن آشنا می‌شویم.

۱. تست کرونا در خانه چقدر هزینه دارد و آیا شامل بیمه می‌شود؟

هزینه انجام تست کرونا در خانه، بستگی به نوع آزمایش و دولتی یا خصوصی بودن آزمایشگاه دارد. هزینه‌ی آزمایش پی‌سی‌آر (انتهای بینی و حلق) در بیمارستان‌های دولتی برای حدود ۲۳۰ هزار تومان و آزمایشگاه‌های خصوصی ۵۸۷ هزار تومان است. هزینه‌ی این آزمایش اگر در خانه انجام شود حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. متاسفانه آزمایش‌ در خانه جزو دسته‌ی خدمات مراقبتی در منزل به حساب می‌آید و جز در موارد خاص، شامل بیمه نمی‌شود. تنها بیمارانی که در بیمارستان‌ها ویزیت می‌شوند می‌توانند از بیمه‌ی خود برای آزمایش و روند درمان استفاده کنند. آزمایش دیگر که می‌توانید برای تشخیص کرونا انجام دهید آنتی بادی است قیمتی حدود ۸۰ تا ۱۳۰هزار تومانی دارد از قوانین بیمه‌ی ذکر شده در بالا، تبعیت می‌کند.

۲. چگونه در خانه تست کرونا صورت می‌گیرد؟

با استفاده از بزاق دهان یا بینی (مخاط) سواب خود، آزمایش کرونا را در خانه انجام می‌دهید. این نوع آزمایش‌ها را آزمایش های واکنش زنجیره ای پلیمرا می‌نامند. بدان معنی است که به دنبال حضور کد ژنتیکی ویروس در مقابل حضور آنتی بادی ها یا پاسخ ایمنی به یک بیماری وجود آن در بدن اثبات می‌شود. این آزمایش‌های تشخیصی همگی آزمایش‌های مولکولی هستند. آزمایش‌های سرولوژیک به دنبال آنتی بادی های خون انجام می‌شود.

۳. چرا کسی باید آزمایش در خانه را انتخاب کند؟

آزمایش در خانه مزایایی دارد که شاید شما را برای انجام این آزمایش در خانه تشویق کند. انتظار کمتر، تنظیم وقت و ممانعت از انتقال ویروس به خود یا به دیگران.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد