شما اینجا هستید

بین الملل » تعطیلی فراگیر در قاره سبز

گروه بین الملل- معصومه ستاریان

افزایش موج ویروس کرونا باعث تعطیلی اکثر نقاط فرانسه شده و بیشتر اماکن این شهر با میله ها محصور شده اند. بنابراین گزارش شهرهای لیل، لیون، گرنوبل و سنت اتین مناطق هشدار و وضعیت قرمز اعلام شده اند . اقدامات مشابه قبلاً در شهرهای پاریس و مارسی و همچنین بخش هایی خارج از کشور اعمال شده است.
اولیویه وران وزیر بهداشت فرانسه، در جلسه توجیهی هفتگی مطبوعاتی خود هشدار داد که ممکن است تا هفته آینده شهرهایی مانند تولوز و مونپلیه نیز به وضعیت آماده باش قرار گیرند.
وی گفت: متأسفانه وضعیت سلامت در فرانسه وخیم است. هر روز در فرانسه افراد بیشتری آلوده می شوند ، و تعداد بیماران افزایش می یابد که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند.
بنابراین گزارش حداکثر سطح هشدار در فرانسه زمانی شروع می شود که میزان بروز ویروس کرونا بیش از ۲۵۰ مورد در هر ۱۰۰هزار نفر باشد و حداقل ۳۰ درصد از تخت های مراقبت ویژه برای بیماران کووید۱۹ اختصاص یابد.
امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز در مصاحبه ای با شبکه های تلویزیونی این کشور هشدار داده بود که محدودیت های بیشتر ویروس کرونا نزدیک است و درعین حال ادعا کرد در کلانشهرهای فرانسه ابزار هایی برای پاسخگویی به مبارزه با اپیدمی داریم .
درحال حاضر در اروپا آلمان از آوریل تاکنون بیشترین افزایش روزانه در آلودگی های جدید را داشته است. بریتانیا نیز با بیش از ۱۷هزار مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا محدودیت های بیشتری را در اکثر نقاط ایجاد کرده است. افزایش مداوم موارد مبتلا به کرونا  باعث شده تا دولت جانسون تدابیر سختگیرانه تری را در مناطقی از کشور که  آمار بالاترین سطح آلودگی به کووید ۱۹را دارند وضع کند.
مت هانکوک وزیر بهداشت انگلیس در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این کشور با توجه به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در وضعیت خطرناکی قرار دارد.

در اکثر شهرهای انگلستان ، اقداماتی از جمله دستور بستن رستوران ها به مدت ۱۶ روز انجام شده است .

پایگاه خبری یورو نیوز

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد