شما اینجا هستید

اجتماعی »  تقدیر رسانه ها  و مسئولین مالزیایی از بانوی ایرانی

مدیر ایرانی یک سالن آرایش ایرانی فکر نمیکرد تنها طرح یک  ایده در اینستاگرام خود در سپاسگزاری از خط مقدم مبارزه با کووید ۱۹، وی را در سر خط اخبار رسانه های مالزی قراردهد.
ندا بختیاری  مدیر ایرانی سالن  آرایش Prettify درخیابان بوکیت بینتانگ همزمان با شیوع بیماری کرونا همانند بسیاری از صنوف  با تعطیلی  محل کسب و کار خود مواجه شد اما با شروع مجدد کار در اقدامی مهرآمیز برای جبران قداکاری کادر درمان در دوران اپیدمی کووید-۱۹  ایده خود برای ارائه  خدمات رایگان به کادر درمان و انتظامی مالزی را  تنها در اینستا گرام خود مطرح و از آنان جهت استفاده رایگان از  خدمات در سالن خود دعوت به عمل آورد.

ندا بختیاری در گفتگو با رسانه های مالزی بیان داشت: تقریبا نود درصد  مشتریان من  توریست ها بودند. اما وقتی مرزها بسته شد فکر کردم که باید برای نجات تجارت خود استراتژی ارائه دهم.
بسیاری از آرایشگاه ها برای جبران خسارات  ناشی از تعطیلی دوره محدودیت کنترل تردد قیمت های خود را افزایش دادند، اما او تصمیم گرفت راهی دیگر را دنبال کند. او شروع به ارائه خدمات رایگان برای خطوط مقدم مبارزه با کووید-۱۹  کرد.
ندا گفت: من تنها در اینستاگرام خود ایده خود را مطرح  کردم که آماده ارائه  خدمات رایگان برای خطوط مقدم هستم و آنها باید برای رزرو به ما پیام دهند.
وی در توضیح بازخورد این پیام گفت:  من در عین شگفتی  پاسخ خوبی از آنها دریافت کردم، به ویژه کسانی که از خدمات ما بسیار راضی بودند. برخی از پرستاران با همکاران خود وبرخی با خانواده های خود  آمدند. حتی چندین نفر نیز  با لباس فرم آمدند!
برخی پزشکان متخصص بهترین بیمارستانهای مالزی برای تقدیر  آمدند  آنها در مورد این سالن با دوستانشان صحبت کردند و این باعث گردید حتی برخی  از خانواده های نخبگان مالزی در طی دو روز گذشته به منظور تقدیر و حمایت از کسب وکار من به سالن من مراجعه و در  پیشرفت کسب و کار من نیز کمک کنند.

خانم بختیاری اعتراف کرد که برخی صاحبان سالن ها در ابتدا  به رویکرد شغلی او مشکوک بودند. آنها گفتند که متحمل ضررخواهم شد. اما به طور کلی   این یک تجربه مثبت خیرخواهانه برای من  بود. من نزدیک یک دهه در مالزی زندگی و کار میکنم شرایط متفاوت را در حوزه کاری خود  تجربه کردم اما به عنوان یک ایرانی  وظیفه خود میدانستم  از خط مقدم هایی که جان خود را در نبرد با کووید – ۱۹ به خطر می اندازند،  و کشوری که میزبان من بوده قدردانی کنم.
خانم بختیاری در ادامه صحبت های خود گفت : بازخوردها ی این حرکت انسانی برای من شگفت انگیز بود بعد از دو روز از اعلام من و حضور مشتریان از خبرگزاری استار مالزی برای تهیه گزارش با من تماس گرفته و مصاحبه مفصلی  در باره این  ایده و روند کار با من انجام دادند با چاپ و انتشار این خبر در سایت های خبری استار و روزنامه های مالزی موج پیامها و تشکر و حمایت به سوی ما روانه شد .
وی افزود : طی تماس تلفنی از وزرات بهداشت مالزی از طرف وزیر بهداشت از این حرکت تقدیر شد همچنین از اداره پلیس مالزی نیز پیام تشکری  ارسال شد و مراتب قدردانی از طرف اداره پلیس مالزی اعلام شد . سایت خبری مالایی میل  نیز در روز گذشته تقاضای مصاحبه داشته و صفحات مجازی ما مورد استقبال  قرارگرفته  و پیامهای تشکر و دعوت به همکاری مشترک  برای من  ارسال  شد . او  هر چند دو ماه را برای زمانبندی این طرح در نظر گرفته بود اما واکنش ها به گونه ای شد که تصمیم گرفت این ایده تا پایان بیماری همگیر کووید ۱۹ اجرا شود ندا بختیاری،  ایرانی که  ندای مهربانی خود را در پاسخ فداکاری قهرمانان مالزی  سر داد حالا خود در مهربانی مردم مالزی غرق شده است.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد