شما اینجا هستید

بین الملل » تلاش آمریکا برای تفرقه میان باسیل و حزب‌الله بی‌فایده است

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، در پاسخ به ادعای سفیر آمریکا مبنی بر تمایل مشروط رهبر جریان آزاد ملی لبنان برای جدایی از حزب‌الله، این جریان در بیانیه ای اعلام کرد که تلاش برای فاصله انداختن میان باسیل و حزب الله بی نتیجه است.

دوروتی شیا، سفیر آمریکا در بیروت در سخنانی در واکنش به اظهارات اخیر جبران باسیل، رهبر جریان آزاد ملی لبنان و وزیر خارجه سابق این کشور که گفته بود از تحریم های آمریکا نمی ترسد مدعی شد: ما هر نکته نادرستی را که در اظهارات روز گذشته باسیل مطرح شد را محکوم نمی کنیم. بسیاری از این اظهارات برگرفته از فهم نادرست از نحوه کار تحریم‌ها و عدم درک سیاست‌های آمریکا و چگونگی وضع آن بود.

وی مدعی شد: “جبران باسیل ابراز تمایل کرده که تحت شرایط خاصی از حزب‌الله جدا می شود، اما در واقع او ابراز تشکر کرد که آمریکا باعث شد تا او متوجه شود این ارتباط برای جریانش مطلوب نیست و مشاوران اصلی به من گفتند که باسیل را به اتخاذ این تصمیم تاریخی تشویق می‌کنند.”

وی با فرافکنی در راستای توجیه دلایل تحریم رهبر جریان آزاد ملی لبنان مدعی شد که واشنگتن تصمیم تحریم جبران باسیل را در راستای همبستگی با ملت لبنان اتخاذ کرده است.

در مقابل دفتر رسانه‌ای جریان آزاد ملی لبنان در بیانیه‌ای در واکنش به فرافکنی‌های و ادعاهای سفیر آمریکا تأکید کرد: سفیر شیا با گفتن این مسئله که اسناد مربوط به دلایل تحریم جبران باسیل قابل انتشار نیست اثبات کرد که هیچگونه مدرکی درباره اتهام فساد اداری مطرح شده علیه رهبر جریان آزاد ملی وجود ندارد.

در این بیانیه آمده است: اگر اطلاعات و مدارکی وجود دارد که واشنگتن نمی‌خواهد آن را منتشر کند جبران باسیل از آمریکایی‌ها می‌خواهد که دست‌کم این اطلاعات را در اختیار مقامات مربوطه لبنان قرار دهند.

‏ جریان آزاد ملی لبنان در ادامه آورده است: از آنجایی که سیاست‌های آمریکا با وجود همه تهدیدها و دسیسه‌ها و همچنین همه تلاش‌هایی که واشنگتن طی سال‌های گذشته انجام داده، نتوانسته است تفاهم بین جریان آزاد ملی و حزب‌الله را از بین ببرد، تلاش برای فاصله انداختن میان آنها از طریق یک بیانیه رسانه‌ای نیز به نتیجه نخواهد رسید.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد