شما اینجا هستید

اجتماعی » تهران باید فوری ۱۴ روز تعطیل شود

به گزارش «وطن روز» به نقل از خبرآنلاین، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در دویست و چهل و هفتمین جلسه شورا در صحن شورای شهر تهران با اشاره به موضوع شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار داشت:امیدواریم دولت جدید آمریکا از سر نوشت ترامپ درس عبرت بگیرد چرا که رئیس جمهور قبلی آمریکا سیاست یکجانبه گرایانه و ضد عقلایی داشت و درجهت تضعیف حقوق مردم جهان اقدام کرده بود.

وی درباره موضوع کرونا در پایتخت گفت: این بیماری افزایش چشمگیری در سطح تهران داشته و متأسفانه آمار مبتلایان و متوفیان همچنان بیشتر شده است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: متأسفانه ستاد ملی مقابله با کرونا پاسخ مثبتی به صحبت‌های کارشناسی شورای شهر که حتی به تأیید مجمع نمایندگان تهران رسیده، نداده است و تعطیلی  حداقل ۱۴ روزه تهران محقق نشده است که باز هم تقاضا داریم این موضوع مورد توجه قرار گیرد و تهران حداقل دو هفته تعطیل شود.

هاشمی افزود: حمل و نقل عمومی کلانشهرها عامل انتشار کرونا است و باید رفع این مسأله مدنظر قرار گیرد. هر چه بیشتر حمل و نقل عمومی به ویژه در تهران توسعه یابد امکان رعایت فاصله اجتماعی و پیشگیری از کرونا وجود خواهد داشت.

وی گفت: باید خلاء سرمایه‌گذاری ۱۰ ساله دولت در حوزه حمل و نقل عمومی برطرف شود و اتوبوس و واگن‌های زیادی برای تهران اختصاص یابد.

رئیس شورای شهر تهران بیان داشت: رکورد فوتی‌های ناشی از کرونا در تهران زده شده است و متأسفانه اگر اقدامی عاجل صورت نگیرد وضعیت بدتر هم خواهد شد.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد