شما اینجا هستید

بین الملل » توافق در لیبی برای برگزاری انتخابات

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، معاون نماینده سازمان ملل در امور لیبی تاکید کرد که طرفین لیبیایی در جریان مذاکرات انجام شده در تونس بر سر نقشه راهی توافق کردند که ظرف ۱۸ ماه به انتخابات بیانجامد. آنها همچنین درباره خروج نیروهایشان از شهر سرت طبق آتش بس گفتگو کردند.

استفانی ویلیامز، معاون نماینده سازمان ملل در لیبی عصر (چهارشنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی در تونس گفت که طرفین به توافق اولیه درباره نقشه راهی برای پایان دوره انتقالی دست یافتند که بر اساس آن انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری ظرف مدت حداکثر ۱۸ ماه برگزار می‌شود.

این مقام سازمان ملل گفت، در مذاکرات میان شرکت کنندگان پیشرفت خوبی صورت گرفته  و شرکت کنندگان در این گفت وگوها آگاهی و تعهد برای پایان دادن به بحران را از خود نشان دادند و همه در مورد لزوم اتحاد، استقلال و حاکمیت لیبی توافق دارند.

ویلیامز تاکید کرد، نقشه راه اقدامات لازم برای وحدت نهادهای عمومی و رسیدگی به موضوعات مورد توجه آوارگان را بیان می‌کند.

وی همچنین گفت، این گفتگوها که امروز (پنجشنبه) ادامه خواهد یافت، بر ایجاد یک دولت انتقالی جدید و متحد برای نظارت بر مرحله پیش از انتخابات خواهد پرداخت و شرکت کنندگان درباره اختیارات آن گفتگو خواهند کرد.

همچنین، قرار است کمیته مشترک نظامی تشکیل شده از سوی دو طرف درگیری امروز پنجشنبه جزئیات آتش بس را مورد بحث و بررسی قرار دهد و در مورد اجرای پیشنهاد خروج نیروهای دو طرف از جبهه های درگیری بحث و گفتگو کند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد