شما اینجا هستید

مطالب تولیدی » حالا به مدال المپیک فکر می‌کنم

گروه ورزشی – السا استرون

پیکارهای انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در شرایطی روز پنجشنبه در تهران برگزار شد  که شیوع کرونا باعث لغو چندین باره این مسابقات شده بود و با فشار رسانه‌ها، علیرضا دبیر رئیس فداراسیون کشتی مجاب به برگزاری این مسابقات شد.
در این شرایط کشتی ایران به یک پدیده جدید رسید و آن امین طاهری در وزن ۱۲۵ کیلوگرم بود. کمتر کسی فکر می‌کرد، طاهری که رقبای نامداری در این وزن داشت، با با پشت سرگذاشتن پرویز هادی و امیرحسین زارع، مدال طلا و برای اولین بار دوبنده تیم ملی کشتی ایران را برتن کند. طاهری در شرایطی به تیم ملی بزرگسالان کشتی ایران رسید که ۲۵ سال سن دارد و در کارنامه او چند مدال بین المللی دیده می‌شود، قهرمانی در مسابقات کشتی جهان ۲۰۱۷، قهرمانی آسیا ۲۰۱۸، قهرمانی جهان ۲۰۱۸ در وزن ۱۲۵ کیلوگرم از عناوین قهرمانی او در تیم ملی کشتی زیر ۲۳ سال ایران است.
امین طاهری درباره تجربه رسیدنش به تیم ملی کشتی بزرگسالان ایران، به «وطن روز» گفت: کار سختی داشتم، اما اول شدم و به تیم ملی رسیدم و خودم را ثابت کردم. در موفقیت من نقش علیرضا دبیر بسیار پررنگ بود و او زحمات بسیار زیادی کشید. قرار نبود این مسابقات به دلیل شیوع کرونا برگزار شود، اما روز چهارشنبه (هفتم آبان) به ما گفتند که باید در این مسابقات شرکت کنید و فقط یک هفته فرصت داشتم که خودم را آماده مسابقات کنم و با آقای  علیرضا رضایی تمرینات‌ را آغاز کردیم و خدا رو شکر به آمادگی رسیدم.


*شکست هادی، زارع و پدیده مسابقات
طاهری در پاسخ به این‌ که، وقتی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد انتخابی تیم ملی ایران، پرویز هادی  و امیرحسین زارع حضور داشتند، کمتر کسی فکر می‌کرد، شما به مدال طلا برسید، درباره شکست این رقبا و تجربه شگفتی‌سازی مسابقات می‌گوید: همان‌طور که شما گفتید رسانه‌ها از من به‌عنوان شگفتی‌ساز نام بردند، اما قبلا هم من برای ایران مدال آورده بودم و قهرمان جهان و آسیا در مسابقات زیر ۲۳ سال شده بودم. الان تیم ملی حق من است و قبلا با اختلاف‌های کمی به رقبایم که شما از آنها نام بردید و کشتی‌گیران بزرگی هستند، باخته بودم. مثلا در مسابقات جام تختی با یک اشتباه مسابقه را به پرویز هادی واگذار کردم و اگر چند ثانیه مسابقه را نگه می‌داشتم، قهرمان می‌شدم. اما برای این مسابقه (انتخابی تیم ملی) برنامه ریزی کامل داشتم و اشتباه قبل را تکرار نکردم. در چند ساعتی که به مسابقه‌ام با آقای هادی مانده بود، بیشتر روی اعتماد به‌نفسم کار کردم که بتوانم آن باخت و آن اشتباه در مسابقه جام تختی را فراموش کنم. او کشتی‌گیر بزرگ و قهرمان جهان است و اصلا کار راحتی نیست با او پنجه در پنجه شوید، پس باید هم از لحاظ روحی و هم جسمی آماده باشید.
وی درباره تجربه کشتی‌ با امیرحسین زارع زاده نیز گفت:‌ در کشتی دوم با ایشان اشتباهاتی داشتم، در مبارزه اول با آقای زارع به مراتب بهتر کار کردم. چون نمی‌دانستم انتخابی مجدد هم هست، با تمام توان در کشتی اول ظاهر شدم ولی بعدش به من اطلاع دادند که دوباره کشتی باید گرفته شود. من هم از حرف کادر فنی و مربیان که گفتند دوباره کشتی بگیر اطاعت کردم. ولی در کشتی اول به مراتب بهتر بودم.

*از اولین فرصت استفاده کردم
این ملی پوش کشتی آزاد کشور در پایان صحبت‌هایش خاطر نشان کرد:‌ دو سال سخت را پشت سرگذاشتم و در سال گذشته در مسابقات کشوری توانستم اول شوم. در جام تختی هم توانستم نایب قهرمان شوم. با این حال نگاه‌ها بیشتر روی آقای زارع و آقای هادی بود. این دو قهرمان توانستند قهرمان‌های بزرگ دنیا را شکست بدهند و به هر حال تمرکز بیشتر روی این دو عزیز بود. واقعیت این است که من فرصتی نداشتم خودم را نشان بدهم. این اولین فرصتی بود که به من داده شد تا بتوانم خودم را ثابت کنم. به هر حال اتفاقات روز پنجشنبه باعث شد به من و امثال من توجه بیشتری شود و فرصت‌های بیشتری داده شود تا بتوانیم خودمان را ثابت کنیم.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد