شما اینجا هستید

مطالب تولیدی » خانه‌ای برای شناخت‌های استعدادهای گمنام فوتبال 

گروه ورزشی «وطن روز»

به گزارش «وطن روز»، اولین جلسه رسمی هیأت مدیره «خانه فوتبال ایران» در دفترکار مهندس مختاری، عضو هیأت مدیره برگزار شد. خانه فوتبال به همت و تلاش‌های محمدرضا نظری پور، مربی و مدرس  کنفدراسیون  فوتبال آسیا (AFC) شروع به‌کار کرد. وی در این رابطه گفت که، ما درخانه فوتبال به‌دنبال تقویت و شناخت توانایی‌های پنهان در فوتبال کشورمان هستیم.

*برای کاهش فساد در فوتبال تلاش کنید
در این جلسه ابراهیم قاسمپور وعلی تارقلی زاده، دو رئیس افتخاری خانه فوتبال ایران از طریق ارتباط تلفنی صحبت‌هایی را مطرح کردند. ابراهیم قاسمپور بازیکن تیم ملی ایران درجام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین و کاپیتان اسبق تیم ملی ازخانه فوتبال ایران خواستند که قدم‌های مثبتی بردارند و برنامه‌هایی برای پیشرفت فوتبال‌، با توجه به زیرساخت‌ها و خط مشی مشخص داشته باشند. وی همچنین بر تربیت مدیران لایق و تعیین ساختارهای کلان فوتبال‌، شفاف سازی و برملا کردن مسائل پشت پرده فوتبال و زد و بند‌های رایج تاکید کرد و افرود: فوتبال زمانی پیشرفت می‌کند که مدیرانی قوی و توانمند تربیت شوند که اگر وارد شوند، فوتبال ما به فساد کشیده نمی‌شود. در همین راستا برنامه مدون و تعیین شده از قبل که مکانیزه شده باشد و همه دست اندرکاران مجموعه درآن مسیر قرار گیرند در دستور کار قرار گیرد. امیدوارم این اتفاقات بیفتد و بتوانید کار سختی که شروع کردید را درانتها با موفقیت به پایان برسانید.

*استراتژی خانه فوتبال در شرایط کرونا
در ادامه با علی تارقلی زاده، نایب رئیس بخش آموزش کنفدراسیون فوتبال آسیا و رئیس دپارتمان فوتسال و فوتبال ساحلی آسیا از طریق تماس تلفنی درمقر AFC در کوالالامپور مالزی ارتباط برقرار شد. تارقلی‌زاده معتقد است که خانه فوتبال ایران، حاصل چندین ماه کار مستمر با آقای نظری پور و یک تفکر چندین و چند ساله بوده است. او در ادامه خاطر نشان کرد: فوتبال مدرسه زندگی است و با توجه به شرایطی که ورزش فوتبال این روزها، در دنیا دارد و پاندمی کرونا دنیا را گرفته است، ورزش می تواند نقش مهمی داشته باشد. فوتبال یکی از مهمترین ورزش‌هاست و ما می‌توانیم با تمرین و مسابقه و قوی نگهداشتن بدن براین مشکل فائق بیاییم. ما می توانیم درخانه فوتبال به‌ عنوان خانه‌ای صاحب سبک، نقش مهمی را ایفا کنیم و یک استراتژی تعریف نماییم که کنترل این بیماری را درقبال این ورزش داشته باشیم. با اهدافی که شما دارید و هیات مدیره انتخابی که افرادی ورزشی و تعحصیل‌کرده و توانا هستند و سابقه طولانی در ورزش دارید‌، برای من روشن است که می‌توانید به اهدافتان برسید وخانه فوتبال می‌تواند آینده بسیارروشنی داشته باشد.
رئیس بخش آموزش کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار کرد: وقتی جوانتر بودم همیشه آرزو می‌کردم که کمیته‌ای‌، فردی یا گروهی وجود داشته باشد تا از حق و حقوق مربیان دفاع کند. من فکر می‌کنم با تاسیس خانه فوتبال بستر و شرایطش آماده و فراهم شده است. با درایت و توان و قدرت مدیریتی که ازجنابعالی (محمد رضا نظری پور) به‌عنوان موسس خانه فوتبال سراغ دارم به همراه اعضای هیات مدیره، این خواسته‌ها فراهم شدنی است.
در پایان نشست نیز از سوی محمد رضا نظری پور و به نمایندگی از اعضای محترم هیأت مدیره به آقایان قاسمپور و تارقلی زاده پیشنهاد داده شد که هرکدام به‌عنوان رئیس افتخاری خانه فوتبال ایران و هیأت مدیره پذیرای این جایگاه باشند و رهنمودها و راهکارهایی درمسیر بسیار سخت تحقق اهداف، همچنین نظریه های مشورتی برای این مجموعه تازه شکل گرفته داشته باشند. هردو این افراد پذیرفتند تا به عنوان رئیس افتخاری خانه فوتبال ایران حضوری پررنگ داشته باشند.

در ادامه اعضای هیات مدیره خانه فوتبال مصوباتی داشتند که قرار بر آن شد تا براساس برنامه ریزی هایی که انجام خواهد شد، اهم آنها پی گیری و انجام شود. در پایان جلسه نیز اعلام شد که این افراد به مدت دو سال به‌ صورت افتخاری و در جهت اهداف خانه فوتبال ایران قدم بردارند.
۱: محسن اسماعیل زاده، مربی و مدرس فدراسیون فوتبال به عنوان مدیر عامل
۲:  محمدرضا نظری پور، مربی و مدرس AFC ، موسس خانه فوتبال ایران به ‌عنوان ریاست هیات مدیره
۳: میثم مختاری، مربی، به‌ عنوان نایب رئیس هیات مدیره
۴: امید ابراهیمی، مربی، به‌ عنوان دبیر اجرایی هیات مدیره
۵: خانم شادی رضایی، مربی، موسس و مدیر عامل مدرسه فوتبال و باشگاه تیکا دربخش بانوان، مربی تیم لیگ یک فوتبال استقلال جنوب، به عنوان مسئول کمیته بانوان
۶: علی تاجیک، مربی، به‌ عنوان مسئول کمیته فوتسال
۷: مرتضی افروز، مربی، به‌ عنوان مسئول امور شهرستانها و منشی جلسات هیات مدیره
۸: مهدی مرادآبادی، مربی، به ‌عنوان مسئول امور شهرستانها و مدیرموقت رسانه ای و روابط عمومی خانه فوتبال ایران
۹: وحید نصراله تبار، مربی، دکترای محیط زیست و عضو نهم هیات مدیره

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد