شما اینجا هستید

اقتصادی » خدمات پرداخت واتس‌اپ در برزیل راه‌اندازی شد

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایسنا، سرویس پیام رسان واتس‌اپ به زودی وارد بازار ارایه خدمات پرداخت همتا به همتا (P۲P) در برزیل می شود.

روبرتو کامپوس نتو، رییس بانک مرکزی برزیل در کنفرانس مطبوعاتی که به راه اندازی پلتفرم پرداخت فوری PIX اختصاص داشت، اظهار کرد: بانک مرکزی مذاکراتی را با گوگل و سایر شرکتهای فناوری برای ورود به بازار پرداخت فوری در برزیل داشته است.

وی همچنین گفت: واتس‌اپ به زودی خدمات پرداخت P۲P خواهد داشت. من مذاکرات زیادی با مدیرعامل این شرکت داشته ام که پیشرفت خوبی داشته است. تنها نگرانی من این است که ما باید تمامی مراحل تایید را سپری کنیم و سیستمی داریم که رقابت را تشویق می کند.

این سرویس پیام رسان با راه اندازی خدمات پرداخت در ۱۵ ژوئن، تلاش کرد وارد بازار برزیل شود اما بانک مرکزی و رگولاتور ضد انحصارطلبی این سرویس را مسدود و اعلام کردند که باید برای رقابت منصفانه و نگرانیهای مربوط به حفظ اطلاعات خصوصی مورد بازبینی قرار گیرد.

بر اساس گزارش رویترز، رییس بانک مرکزی برزیل در پاسخ به این پرسش که آیا واتس‌اپ در سیستم پرداخت جدید PIX فعالیت خواهد کرد، گفت: فضای برای پلتفرمهای دیگر در کنار سیستم PIX وجود خواهد داشت. این سرویس که روز دوشنبه راه اندازی شد به مردم و کسب و کارها اجازه می دهد انتقال پول را به صورت ۲۴ ساعته انجام دهند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد