شما اینجا هستید

بین الملل » آمریکا از پیمان آب و هوایی پاریس خارج شد

گروه بین الملل «وطن روز»

ایالات متحده آمریکا امروز چهارشنبه ۴ نوامبر (۱۴ آبان)، یک روز پس از برگزاری انتخابات سراسری ریاست جمهوری در این کشور، به صورت رسمی از پیمان پاریس خارج شد.
با خروج آمریکا از توافق آب و هوایی پاریس که با نام «پیمان پاریس» مشهور است، دونالد ترامپ به قول خود عمل کرده و دومین کشور تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای جهان را از این توافق خارج کرد، اما اگر جو بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باشد، می‌تواند برای بازگشت به این پیمان پای میز مذاکره بنشیند.
پاتریشیا اسپینوسا، دبیر اجرایی کنوانسیون سازمان ملل متحد در تغییرات آب و هوایی، در این مورد گفت که خروج آمریکا از پیمان پاریس، شکاف عمیقی در تلاش جهانی برای رسیدن به اهداف پیمان پاریس است.
دونالد ترامپ، در سال ۲۰۱۷ با استدلال این‌که بودن در این پیمان، باعث تضعیف اقتصاد آمریکا می‌شود، اعلام کرد قصد خروج از پیمان پاریس را دارد. آمریکا هم اکنون تنها کشور از ۱۹۷ کشور امضاءکننده این پیمان است که از آن خارج شده است.
پیمان پاریس در سال ۲۰۱۵ در کنفرانس تغییر اقلیم از سوی ۱۹۷ کشور در جهت با کاهش گازهای گلخانه ای تصویب شد. آمریکا دومین تولید کننده گازهای گلخانه ای در جهان است.

 

پایگاه خبری روییترز

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد