شما اینجا هستید

تحلیل خبری » خطری در کمین فینال آسیایی پرسپولیس نیست

گروه ورزشی- السا استرون

با مصاحبه جدید کریم باقری در مورد فسخ قرداد شجاع خلیل زاده با باشگاه پرسپولیس، پیش از سفر به قطر و حضور او در همه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، بار دیگر حواشی مبنی بر تخلف پرسپولیس برای حضور بازیکنانش در این تورنمنت  به اوج خود رسید، اما آیا باشگاه پرسپولیس یا فدراسیون فوتبال در این رابطه تخلفی انجام داده است؟‌
روز گذشته کریم باقری، مربی تیم پرسپولیس در مصاحبه‌ای با جام جم عنوان کرد: این را می‌دانم که پیش از سفر ما به قطر، این بازیکن (شجاع خلیل زاده) بارها به دفتر باشگاه رفته ‌بود تا مذاکره کند و بماند. به هر حال پیشنهادهایی مطرح شد که دو طرف قبول نداشتند. حتی بعد از اردوی تیم ملی با شجاع تماس گرفتم و از او خواستم با هم به باشگاه برویم و مذاکرات را تمام کنیم اما او گفت که می‌خواهد به لیگ قطر برود. در واقع قبل از تماس من و اصلا قبل از آن که ما به قطر برویم، شجاع قراردادش را فسخ کرده بود. با این اظهار نظر مربی تیم پرسپولیس، موجی از اظهار نظرها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اینکه این بازیکن قردادش را قبل از شروع بازی‌های منطقه غرب آسیا و قبل از سومین بازی پرسپولیس مقابل التعاون عربستان، در تاریخ ۲۵ شهریور فسخ کرده و می‌تواند برای تیم پرسپولیس مشکل ساز شود، به راه افتاد.

*این موضوع غیر ممکن است

با این حال یک کارشناس حقوقی فوتبال درباره اظهارنظرهای کریم باقری و حواشی مربوط به آن به «وطن روز» گفت: بازیکنی که قراردادش را با یک باشگاه فسخ کرده باشد، در هیچ صورتی نمی‌تواند برای تیمش به میدان برود، چون فدراسیون این اجازه را به بازیکن و باشگاه نخواهد داد. هوشنگ نصیرزاده در ادامه خاطر نشان کرد: یک فوتبالیست قراردادش را در فدراسیون فوتبال فسخ می‌کند و من از اظهار نظر آقای باقری در رابطه با فسخ قرارداد شجاع خلیل زاده قبل از سفر  به قطر تعجب می‌کنم، چون در این صورت او اصلا امکان شرکت در مسابقات را ندارد. البته ممکن است که این بازیکن قبل از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، درخواست فسخ قراردادش را به فدراسیون فوتبال داده و تشریفات فسخ قرارداد او تا بعد از پایان مسابقات به‌طول انجامیده باشد‌، یعنی خلیل زاده در فدراسیون فوتبال درخواست فسخ را داده و قراردادش به کمیته وضعیت رفته است و مسائلی از این قبیل که باعث شده که از نظر زمانی فسخ قرداد او به طول بی‌انجامد، اما اینکه قرارداد او قبل از شروع مسابقات فسخ شده‌ باشد، تقریبا غیر ممکن  و اظهار نظر فنی و کارشناسی نیست.

*شکایت النصر بی‌مورد است

البته همه نگرانی‌های هواداران باشگاه پرسپولیس، موضوع فسخ قرارداد شجاع خلیل زاده نیست و به‌تازگی فدراسیون جهان فوتبال FIFA به پرونده باشگاه النصر ورود کرده است. باشگاه النصر مدعی شده بود برخی از بازیکنان پرسپولیس به صورت غیرقانونی در بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شرکت کرده بودند که از سوی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا این ادعای سعودی‌ها رد شد. بعد از رد ادعای سعودی‌ها از سوی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا همه منتظر این هستند تا کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره این موضوع رای صادر کند، اما در ۱۴ مهر این پرونده به فیفا ارسال شده است و قرار است فیفا نتیجه بررسی‌های خود را تا امروز (دوشنبه) به کنفدراسیون فوتبال آسیا به‌صورت گزارش کتبی ارسال کند تا تصمیم نهایی درباره این پرونده صادر شود. در این رابطه نیز از هوشنگ نصیرزاده سوال پرسیدیم که آیا این موضوع می‌تواند حضور پرسپولیس در فینال آسیا را به‌خطر بیندازد، اما او با اعلام اینکه در جزئیات دقیق این پرونده نیستم، اما به لحاظ اینکه تیم النصر به‌دلیل ثبت قرداد هفت بازیکن، قبلا هم از باشگاه پرسپولیس به AFC شکایت کرده بود، افزود: بعید می‌دانم که باشگاه عربستانی از این پرونده نتیجه‌ خاصی بگیرد، چون اعتراض آنها به تاریخ نقل و انتقالات فوتبال ایران و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس است و دقیقا این تیم در تاریخ درست، قرداد بازیکنانش را ثبت کرده و شکایت تیم النصر بی‌مورد است.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد