شما اینجا هستید

اقتصادی » دائمی بودن ممنوعیت واردات فضا را برای رقابت تنگ می کند

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مجلس دهم گفت: در رقابت محصولات به ویژه لوازم خانگی سه اصل مهم «کیفیت، قیمت تمام شده و خدمات پس از فروش» به عنوان نکات محوری و کلیدی باید مدنظر قرار گرفته شود.
به گزارش وطن روز به نقل از شبکه رادیویی ایران، حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مجلس دهم در برنامه «نمودار» درباره ممنوعیت واردات لوازم خانگی برای تقویت تولید داخلی گفت: ابلاغیه اخیر رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور و دولت مبنی بر ممنوعیت واردات لوازم خانگی اقدام خوب و موثری جهت حمایت از تولید داخل است.
وی در ادامه با بیان اینکه دوره حمایتی دولت از تولید باید شکل موقتی داشته باشد، افزود: دائمی بودن این اقدام امکان رقابت را از تولید کنندگان برای عرضه محصولات در عرصه بین المللی خواهد گرفت.
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مجلس دهم در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: در رقابت محصولات به ویژه لوازم خانگی سه اصل مهم «کیفیت، قیمت تمام شده و خدمات پس از فروش به عنوان نکات محوری و کلیدی باید مدنظر قرار گرفته شود.
حمیدرضا فولادگر اضافه کرد: در بحث کیفیت، افزایش بهره وری و خدمات پس از فروش، اگر متغیرهای دیگر اقتصادی در کنترل نباشد، روز به روز شاهد افزایش قیمت ها ، بالا رفتن نرخ تورم و کاهش قدرت خرید مردم خواهیم بود.
این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: مدیریت کنترل قیمت ها بر عهده تولید کنندگان نیست و تصمیم گیران اقتصادی باید اقدامی در این حوزه انجام دهند.
برنامه« نمودار» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۰:۲۰ از رادیو ایران پخش م

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد