شما اینجا هستید

بین الملل » درخواست چین برای حل و فصل سیاسی مساله سوریه

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایرنا، «گنگ شوانگ» روز چهارشنبه به وقت محلی در نشست ویدیویی علنی شورای امنیت در مورد مسائل سیاسی و بشردوستانه سوریه افزود: بحران سوریه نزدیک به ۱۰ سال طول کشیده است حل هر چه زودتر مسأله سوریه انتظار همه مردم سوریه و همچنین با منافع مشترک کشورهای منطقه و جامعه بین المللی منطبق است.

او گفت: چین معتقد است که جامعه بین المللی باید با هماهنگی سیاسی، اقتصادی، امنیتی و سایر زمینه ها و اجرای جامع آنها، تحقق صلح، ثبات و توسعه در سوریه را به طور مشترک ترویج دهد.

گنگ اظهار کرد: چین همیشه قاطعانه از روند سیاسی «استقلال سوری ها، حق حاکمیت سوری ها بر خود» پشتیبانی و از مردم این کشور حمایت می کند که  به طور مستقل آینده و سرنوشت خود را تعیین کنند.

وی از همه طرف های سوریه درخواست کرد اختلافاتشان را از طریق گفت و گو و مشورت کاهش دهند و کار کمیته قانون اساسی را پیش برند و  دور بعدی کنفرانس را در شرایط مناسب برگزار کنند.

معاون نماینده دائمی چین در سازمان ملل تصریح کرد: باید استقلال فعالیت شورای قانون اساسی حفظ شود و مورد دخالت خارجی قرار نگیرد و حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه باید مورد حفاظت قرار گیرد.

گنگ تاکید کرد: چین از سفرهای فشرده اخیر “گیر پدرسون” فرستاده ویژه سازمان ملل به کشورهای منطقه برای افزایش میانجیگری سیاسی قدردانی می کند و در ضمن «روند آستانه» و کشورهای منطقه را به ایفای نقش فعال تشویق می کند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد