شما اینجا هستید

بین الملل » درگیری لفظی ترامپ و نتانیاهو

به گزارش «وطن روز» به نقل از مهر، روزنامه رأی الیوم در مطلبی با اشاره به خشم دونالد ترامپ از عدم حمایت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، آورده است: ترامپ از خیانت نتانیاهو و عدم حمایتش در انتخابات آمریکا بسیار خشمگین و از اقداماتی که در کمک به نتانیاهو انجام داده، سخت پشیمان است.

این رسانه می‌نویسد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هر آنچه که لازم بود به اسرائیلی‌ها داد از مجبور کردن برخی اعراب برای سازش با تل آویو گرفته تا قطع کمک‌های مالی آژانس کمک رسانی به فلسطینی‌ها (آن روا) با هدف گرسنه نگه داشتن و تحقیر آنها و در پایان هم الحاق قدس و بلندی‌های جولان و معامله قرن؛ ترامپ در ازای همه خدماتی که به صهیونیست‌ها و نتانیاهو کرده بود؛ جز قدرنشناسی و خالی کردن پشت وی در لحظات سرنوشت ساز انتخابات نصیبش نشد در مقابل جز قدرنشناسی و خالی کردن پشت وی در لحظات سرنوشت ساز انتخابات نصیبش نشد.

رأی الیوم آورده است: پایگاه‌های خبری و روزنامه‌های اسرائیلی این روزها به صراحت از ناامید شدن ترامپ از نتانیاهو که وی را متحدی راهبردی می‌پنداشت، سخن می‌گویند که یک اظهار نظر هم در حمایت از وی و حزبش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیان نکرد و سکوت کامل پیشه کرده است. ترامپ احساس می‌کند که نتانیاهو به وی خیانت کرده و ترجیح داده است که سیاست بی طرفی اتخاذ کند.

این رسانه عرب زبان در ادامه می‌نویسد: نتانیاهو قابل سرزنش نیست بلکه ترامپ کودن که به وی اعتماد کرد، قابل سرزنش است به ویژه که ترامپ بر این باور بود که نتانیاهو و امثال وی در رأس کمپین انتخاباتی او خواهند بود و رأی دهندگان یهودی یا بخش اعظم آنها را برای رأی دادن به نفعش بسیج خواهند کرد اما آنچه رخ داد، کاملاً برعکس بود.

صهیونیست‌ها و نتانیاهو همین بلا را سر جو بایدن هم خواهند آورد

رأی الیوم نوشت: نتانیاهو از ترامپ به عنوان دستمال کاغذی استفاده کرد و سپس آن‌را در سطل زباله انداخت و وی را تحقیر کرد و در زمان تنگنا از حمایت وی دست برداشت و آماده می‌شود که این سناریو را با رئیس جمهور جدید یعنی جو بایدن که ۷۷ درصد رأی دهندگان یهود را به دست آورده است و ۶ امتیاز تا رسیدن به کاخ سفید فاصله دارد، تکرار کند.

این رسانه آورده است: نتانیاهو همانند بسیاری دیگر از هم پیاله‌های خود به خیانت و خنجر سمی از پشت زدن، شهره هستند و اینکه می‌خواهند همه در خدمت آنها و بنده آنها برای رسیدن به اهدافشان باشند و تاریخ آکنده از این موارد است؛ اما ترامپ از تاریخ چیزی نمی‌داند زیرا غرور و زورگویی و مال دوستی، چشم وی را کور کرده بود که تاریخ را بخواند و از آن درس بگیرد.

سازشکاران با نتانیاهو هم مانند بزرگشان یعنی ترامپ سخت نادم خواهند شد

رأی الیوم در پایان می‌نویسد: صف افراد ناامید که در حال حاضر ترامپ در رأس آنها قرار دارد، بسیار طولانی خواهد بود و برخی حکام عرب سازشکار به ویژه تازه سازش کرده‌ها، همانند بزرگشان یعنی ترامپ که آنها را به سوی عادی سازی روابط با اسرائیل سوق داد، پشیمان خواهند شد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد