شما اینجا هستید

تحلیل خبری » در صورت انجام توافقات اولیه، ۵ میلیون دوز واکسن کوو پارس در اختیار مردم قرار می گیرد

دکتر مجتبی نوفلی گفت: نتیجه مطالعات فاز یک نشان می دهد واکسن «کوو پارس» به لحاظ تولید آنتی بادی و ایمن سازی سلولی با موفقیت همراه بوده است.
به گزارش وطن روز به نقل از شبکه رادیویی ایران، «مجتبی نوفلی» از محققان مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران درباره جزئیات واکسن «کوو پارس» گفت: «کوو پارس» که از نوع واکسن پروتئینی نوع ترکیب است جزو جدیدترین و به روزترین واکسن هایی است که در دنیا تولید می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه موسسه رازی تولید و طراحی اولیه این نوع واکسن ها را از سال بهمن ۹۸ آغاز کرد، افزود: پس از انجام مطالعات غیر بالینی و موفقیت آمیز بودن فاز یک و دو مطالعات بالینی، مجوز برای فاز سوم داده شده است.
این محقق مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: در طی این سه هفته که مشغول انجام فاز سه مطالعات بالینی بوده ایم، پیش از ۱۳ هزار نفر در این مطالعات با موسسه رازی همکاری کرده اند.
محققان مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به نتیجه تحقیقات اشاره کرد و گفت: نتیجه مطالعات فاز یک نشان می دهد واکسن «کوو پارس» به لحاظ تولید آنتی بادی و ایمن سازی سلولی با موفقیت همراه بوده است.
مجتبی نوفلی یادآور شد: طبق تعهدمان به وزارت بهداشت، موسسه رازی هم اکنون ۵ میلیون دوز را تولید کرده است که در صورت انجام موافقت های اولیه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت ۶:۳۵ به تهیه کنندگی «حسین معصومی» و «زهرا قائدی» و اجرای «سعید توکلی» و «محمد نظری» از رادیو ایران پخش می شود.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد