شما اینجا هستید

بین الملل » دموکرات ها ۵۵ کرسی در مجلس سنا به دست آوردند

به گزارش «وطن روز» به نقل از مهر، در جریان رقابت برای تصاحب کرسی‌های مجلس سنای آمریکا در انتخابات سوم نوامبر، نامزدهای دموکرات برای تصاحب کرسی ۱۴ ایالت آمریکا از شانس بیشتری برخوردارند؛ هرچند که نتایج نهایی انتخابات سنا ممکن است دست کم در ۵ ایالت از این ۱۴ ایالت چند روز پس از انتخابات و یا حتی در مواردی، ماه‌ها پس از آن اعلام شود.

در واقع، بار نارضایتی عمومی از عملکرد دونالد ترامپ در مقام رئیس جمهور آمریکا بر دوش نامزدهای جمهوریخواه کنگره در سرتاسر این کشور سنگینی می‌کند. با این حال، این رأی دهندگان هستند که در نهایت، در مورد پایان دادن به فعالیت سیاسی این سناتورهای جمهوریخواه از جمله متحد دیرینه ترامپ، «لیندسی گراهام»، از ایالت کارولینای شمالی و «سوزان کالینز» میانه رو تصمیم گیری خواهند کرد.

لازم به ذکر است که ۱۲ کرسی متعلق به سناتورهای جمهوریخواه و ۲ کرسی تحت اختیار سناتورهای دموکرات به رأی گذاشته شده‌اند.

پیش بینی‌ها حاکی از آن است که نامزدهای دموکرات احتمالاً ۵۵ کرسی از مجموع ۱۰۰ کرسی مجلس سنا را از آنِ خود می‌کنند. در این صورت، این نخستین بار ظرف یک دهه گذشته خواهد بود که حزب دموکرات هم در مجلس سنا و هم در مجلس نمایندگان- با ۴۳۵ کرسی- اکثریت را در اختیار خواهد داشت.

در واقع دموکراتها امیدوارند که در صورت پیروزی نامزد موردنظرشان، جو بایدن، در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا طلیعه دار دوران سیاسی جدیدی در کاخ سفید باشند.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد