شما اینجا هستید

سیاسی » دولت بگوید چه برنامه اقتصادی دارد!

گروه سیاسی – وطن روز

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، وظیفه دولت‌مردان را تلاش برای حل مشکلات مردم دانست و همزمان خواستار پرهیز مسئولان دولتی از بیان اظهارات حاشیه‌ساز در جامعه شد.
علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «وطن روز» با اشاره به وضعیت اقتصادی امروز ایران اظهار کرد: «مردم با فشارهای مختلفی مواجه هستند. گرانی‌ها کمر مردم را شکانده ولی متاسفانه مسئولان دولتی تنها نظاره‌گر مشکلات هستند. اما ما در مجلس نهایت تلاش خود را برای بهبود شرایط و کاستن از مشکلات مردم به کار خواهیم بست.»
او ادامه داد: «رئیس مجلس شورای اسلامی تا کنون جلسات متعددی را با وزرا و مسئولان اقتصادی برگزار کرده است. امروز نیز کمیسیون‌های تخصصی مجلس به طور روزانه در حال پیگیری مشکلات هستند و تلاش می‌کنند در کنار وزرا به سامان‌دهی اوضاع بپردازند.»
این عضو اصولگرای هیات رئیسه قوه مقننه در ادامه با انتقاد از گفته‌های معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر دعا برای کاهش قیمت اجناس در بازار بیان کرد: «آقای  جهانگیری از قرار معلوم فراموش کرده‌اند که در زمان رقابت‌های انتخاباتی چه قول هایی‌ به مردم دادند.

* دعا کردن کار معاون اول رئیس‌جمهور نیست
نماینده محلات در مجالس دهم و نهم، در ادامه معاون اول رئیس‌جمهوری را مخاطب قرار داد و تصریح کرد: «آیا بخاطر دارید چه حرف‌هایی به مردم زدید؟ البته که به دعا اعتقاد داریم اما علاوه بر دعا باید برنامه‌های راهگشا برای برون رفت از مشکلات ارائه داد. شما بگویید چه برنامه اقتصادی دارید تا ما برایتان دعا کنیم.»
او در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه «آقای جهانگیری، روزی که گفتید دختر وزیر مظلوم است، آیا بحث دعا را مطرح کردید؟»، خطاب به معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: «شما که خود را منجی کشور قلمداد می‌کردید، آیا در آن روز بحث دعا را مطرح می‌کردید؟»
سلیمی همچنین یادآور شد: «آقای جهانگیری یادتان هست که چه قول‌هایی به مردم دادید؟ آیا یادتان هست که به مردم گفتید شما را از یارانه بی نیاز می‌کنیم. پس این وعده‌ها چه شد؟ چه شد که ادبیاتتان تغییر کرد؟ به دعا اعتقاد داریم ولی دعا کردن کار معاون اول رییس‌جمهوری نیست.»

*مردم از دولت تلاش می‌خواهند نه دعا
نماینده مردم محلات در بخش دیگری از گفته‌هایش برنامه‌های اقتصادی دولت را شکست خورده دانست و گفت: «شعارهای دولت به کجا رسید؟ چه گره‌ای از مردم باز کرد؟»
این عضو هیات رئیسه قوه مقننه در خاتمه با تاکید بر لزوم گفت‌وگوی روشن با مردم و شرح دلایل مشکلات برای آنان خاطرنشان کرد: «این صحبت‌ها در شأن معاون اول رییس جمهوری نیست. مردم از دولت کار و تلاش می‌خواهند نه دعا! بهتر است دولت در این مدت باقی مانده در صدد حل مشکلات برآید و اظهار نظرهای این چنینی را مطرح نکند.»

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد