شما اینجا هستید

بین الملل » دولت ترامپ حکم پیروزی بایدن را امضا نمی کند

به گزارش «وطن روز» به نقل از تسنیم، شبکه خبری سی‌ان‌ان روز دوشنبه گزارش داد در حالی که ۴۸ ساعت از اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی رسانه‌های آمریکایی می‌گذرد، «امیلی مورفی» مدیر اداره خدمات عمومی دولت فدرال آمریکا از به رسمیت شناختن جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهور منتخب آمریکا خودداری کرده و منابع مالی لازم برای آغاز فرآیند انتقال قدرت به جو بایدن را در اختیار تیم وی قرار نداده است.

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان، این مقام آمریکایی هنوز سندی را که در واقع نخستین گام از فرآیند انتقال قدرت در کاخ سفید به شمار می‌رود و به معنای پذیرش پیروزی بایدن در انتخابات از سوی دولت ترامپ است  را امضا نکرده است.

امضای سند مذکور امکان دسترسی به برخی ابزارهای امنیتی خاص برای بررسی سوابق افراد و همچنین منابع مالی اضافی برای استخدام و آموزش کارکنان را در اختیار تیم جو بایدن قرار خواهد داد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که بنابر اعلام رسانه‌های این کشور بازنده انتخابات ریاست جمهوری شده و باید ۷۰ روز دیگر دولت را تحویل جو بایدن بدهد، با تأکید بر اینکه در فرآیند برگزاری انتخابات و شمارش آرا تخلف و تقلب گسترده صورت گرفته است، تاکنون از پذیرش نتیجه اعلام شده از سوی رسانه‌ها خودداری کرده و چندین بار نیز خود را برنده انتخابات خوانده است.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد