شما اینجا هستید

دولت » دولت دوازدهم تنها تماشاچی گرانی‌ها است

گروه سیاسی- مهدی برازنده

بهروز محبی نجم آبادی، نماینده سبزوار در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «وطن روز» با انتقاد از عملکرد دولت در سروسامان دادن وضعیت اقتصادی کنونی و مبارزه با کرونا اظهار کرد: «در حال حاضر نوعی سردرگمی و تشتت در دولت وجود دارد که ماحصل آن مشکلات گوناگونی است که قشر زیادی از مردم را از نظر معیشتی گرفتار خود کرده است. انتظار آن است که دولت مشکلات کشور را به شکل یک حادثه غیرمترقبه در نظر بگیرد و برای حل آن اقدامی فوری و راه حلی ضرب‌العجلی طراحی کند.»
این نماینده مجلس ادامه داد: «اما به نظر می رسد دولت دچار نوعی سردرگمی است و از فرصت‌هایش به خوبی بهره نمی‌برد، این در حالی است که مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات معیشتی مردم اعلام آمادگی کرده و آماده است هر لایحه ای را که به نفع مردم است به تصویب برساند.»
او با بیان اینکه مشکلات و نارضایتی ها روز به روز جدی‌تر و بیشتر می‌شوند، گفت: «نمایندگان مردم به صورت شبانه روز در حال بررسی و حل مشکلات مردم‌اند و این سختی‌ها و نارضایتی‌ها همواره از سوی آن ها به نمایندگان منتقل می‌شود.»

برخی نیروهای اجرایی پاسخگوی مشکلات مردم نیستند

محبی با انتقاد از همراهی نکردن برخی نیروهای اجرایی افزود: «متاسفانه برخی نیروهای اجرایی شنونده صدای مردم نیستند و وقتی با آن‌ها تماس گرفته می‌شود، با بی تفاوتی از پیگیری و حل مشکل مردم عبور می‌کنند. به عنوان مثال هم اکنون در استان خراسان رضوی مشکل کمبود روغن وجود دارد، از طرفی کسبه حجم زیادی از روغن ها را جمع‌آوری کردند و از طرفی در توزیع روغن‌ها برای استان هم سهل انگاری صورت گرفته و گفته می‌شود قیمت این محصول ۹ درصد افزایش پیدا کرده است. طبعا وجود چنین شرایطی برای مردم بسیار سخت است و مسئولان مربوطه باید پاسخگوی مردم در این زمینه‌ها باشند.»

تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تاوان سختی را پرداخت می کنند

این عضو فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی در ادامه با تاکید بر لزوم برخورداری دولت از راهکارهایی برای مقابله با گرانی و تورم در جامعه، خاطرنشان کرد: «اگر بخواهیم در قالب یک مثال وظیفه دولت را یادآور شویم، مثلا باید گفت که امروز جو و نهاده‌های دامی گران شده و از طرفی گوشت در حد نسبتا زیادی تنزل قیمت پیدا کرده که این یک ظلم و اجحاف در حق دامپروران است. امروز تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تاوان سختی را پرداخت می‌کنند که مسئول این نابه‌سامانی دولت است. این وظیفه دولت است که برای قیمت‌ها، به عنوان مثال قیمت گوشت، نرخ تعیین کند و یا محصولات دامپروران را بخرد و آن‌ها را به صورت یخ زده به مصرف برساند. دولت باید در میدان باشد و زمانی مثل حالا که جو گران شده و گوشت گوسفند به کیلویی ۳۰ هزار تومان رسیده را مدیریت کند.»

این نماینده دوره یازدهم مجلس با تماشاچی خواندن نقش دولت در زمینه گرانی و تورم، به افزایش قیمت خودروها در بازار اشاره کرد و گفت: «توقع مجلس از آقای رزم حسینی این است که در بحث افزایش قیمت خودروها در بازار تصمیمی عاجل بگیرند، نمایندگان مردم به او رای اعتماد دادند که این وضعیت حاشیه‌ای را سرو سامان ببخشند، خودروهای دپو شده در گمرکات را آزاد کنند و به مردم زمان اعلام کنند و وقتی قرعه کشی برای تهیه خودرو انجام می شود، مردم این اعتماد را داشته باشند که خودروی ثبت نامی شان تا سال آینده با قیمتی مناسب به دست شان خواهد رسید. اکنون زمان آن است که به مردم آرامش بدهیم نه اینکه با بی مسئولیتی از وظیفه خود سر باز بزنیم.»

وزرا در هفته آینده باید پاسخگوی مشکلات باشند

بهروز محبی ادامه داد: «با وجود اینکه مجلس شورای اسلامی هم اکنون تعطیل است اما نماینده‌ها با قوت در حوزه‌های انتخابیه خود مشغول رسیدگی به امورات مردم‌اند و این انتظار از دولت وجود دارد که وضع کنونی را مانند میدان جنگ ببیند. وزرا در هفته‌های آینده در مجلس باید پاسخگوی مشکلاتی که به مردم وارد می شود، باشند و نمایندگان ملت حتما نارضایتی های مردم را از مسئولان پیگیری می‌کند.»

او همچنین در خاطرنشان کرد: «امر قانون گذاری یک کار زمان بر است و در مواقعی که بحران‌ها و حوادث خاصی به وجود می‌آید، دولت و مجلس باید با یکدیگر وارد میدان شوند. نکته‌ای که مقام معظم رهبری در رابطه با تشکیل جلسات قوای سه گانه مطرح کردند نیز نشانگر جدی بودن حضور همه جانبه تمام قوا در صحنه است.»

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد