شما اینجا هستید

بین الملل » دیوار نیمه ساخته مرز مکزیک میراث ترامپ

به گزارش «وطن روز» به نقل از ایرنا، خبرگزاری فرانسه بامداد شنبه نوشت، اگرچه قرار است در هفته های آینده ترامپ کاخ سفید را ترک کند اما هنوز کارگران در حال ساختن حصار فولادی سنگینی در امتداد مرز ایالات متحده و مکزیک هستند که یکی از محورهای کاری ریاست جمهوری دونالد ترامپ بود.

کارگران در حالی همچنان در این پروژه مشغول فعالیت هستند که اگر هدف آنان اتمام این طرح تا قبل از ورود بایدن به کاخ سفید در ماه ژانویه (بهمن) باشد، این کار تقریبا غیر ممکن است.

با نزدیک شدن به پایان دوران ریاست جمهوری چهار ساله ترامپ به نظر می رسد بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا دیوار نیمه ساخته‌ای را به ارث می‌برد که شاهدی بر سیاست های سختگیرانه ترامپ در قبال مهاجرانی است که وی زمانی آنان را مجرمان و تجاوزگران توصیف کرد.

انتظار می‌رود بایدن که زمانی یکی از منتقدان این طرح بوده و آن را هدر رفت ۱۵ میلیارد دلار بودجه آمریکا می‌دانست، ادامه ساخت این دیوار نیمه کاره را متوقف کند.

با این حال یکی از کارگران این پروژه به خبرگزاری فرانسه گفت: ساخت و ساز دیوار مکزیک روزانه با سرعت حدود ۱۲۰ متر همچنان ادامه دارد.

با این سرعت آنها می‌توانند تا آخرین روز دولت ترامپ در ۱۹ ژانویه (۲۹ دی)، حدود پنج و نیم کیلومتر دیگر (۳.۵ مایل) بسازند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده آژانس گمرک و مرزبانی ایالات متحده در ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر)، تاکنون ۶۶۸ کیلومتر از دیوار جدید در امتداد بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر مرز تکمیل شده است.

دیوار مرزی مکزیک – آمریکا رشته فنس‌هایی است که برای پیشگیری از مهاجرت غیرقانونی از مکزیک به آمریکا احداث شده است.

ترامپ که در تمام دوران ریاست‌جمهوری خود خواهان احداث دیوار میان آمریکا و مکزیک بود، ادعا می‌کرد که مکزیک هزینهٔ ساخت آن را که ۸ تا ۱۲ یا حتی ۲۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، خواهد پرداخت.

در ۲۵ ژانویه (پنجم بهمن) سال ۲۰۱۷ دولت ترامپ با امضای یک فرمان اجرایی احداث دیوار مرزی را شروع کرد.

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد