شما اینجا هستید

اقتصادی » راه های موفقیت کسب و کار و خطرات احتمالی آن

موسی احمدزاده
عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران، کانادا و استرالیا

در تجارت ، پیش بینی درست آینده به راحتی به معنای افزایش موفقیت، پول نقد و سهم بازار است  و متأسفانه این اتفاق نامعلوم و همواره در برابر ارزیابی‌های دقیق مقاومت می کند.
به طورحتم پس از ترکیدن حباب dot-com خرید سهام آمازون بسیار رونق گرفت اما در آن زمان امکان اینکه آمازون امروز چه خواهد شد، وجود نداشت. برنامه ریزی برای آینده کسب‌وکارها مستلزم بررسی دقیق موارد تاثیرگذار بر کسب‌‌وکار هرفرد است و آماده شدن برای آینده به معنای بهره گیری از روندهای رو به رشد است که درعین حال از خطرات احتمالی محافظت می کند.

*دیجیتالی شدن
دیجیتال سازی جهان اتفاق جدیدی نیست و هم‌زمان با طلوع شبکه جهانی وب در حال انجام است، اما این بدان معنا نیست که به زودی سرعت آن کاهش می یابد. تعداد کارگرانی که از راه دور کار می کنند نسبت به دهه‌های گذشته، ۲۰ درصد افزایش یافته است. به موجب این امر هزینه رایانش ابری ۵/۴ برابر سریعتر از هزینه‌های سنتی فناوری اطلاعات رشد کرد.

*جنگ سایبری
با افزایش اعتماد به فن آوری های اینترنتی تهدید بیشتری مبتنی بر حمله اینترنت به وجود می‌آید که البته پیش بینی این حملات غیرممکن است. یک پژوهشگر بین الملل درباره اینکه «ویروس قاتل» بعدی دنیای دیجیتال چیست و چگونه مشاغل می توانند با آن مقابله کنند، تحقیق کرده و می‌گوید که جلب کمک متفکران برجسته در دنیای امنیت سایبری می تواند از کسب و کار شما حفاظت و آنچه را که برای ادامه کار نیاز دارید، ایجاد کند.

*افزایش اتوماسیون
احتمالاً شما اعلامیه وحشت زده ای مبنی بر آمدن ربات هایی برای انجام کارهای ما را شنیده‌اید. در حالی که اتوماسیون آماده است تا برخی از وظایف را به عهده بگیرد اما محققان در مورد اینکه چگونه به نظر می رسد اختلاف نظر دارند. گزارشی از دانشگاه آکسفورد در سال ۲۰۱۳ نشان داد که نیمی از مشاغل آمریکایی مستعد اتوماسیون هستند، این در حالی است که محققان در «مک کینزی» تنها ۵ درصد بودند. صرف نظر از اینکه کدام عدد دقیق تر است، اتوماسیون در حال حاضر شیوه کار را تغییر می دهد. تا سال ۲۰۲۲، ۸۰٪ از تمام فرایندهای تبلیغات به طور خودکار مدیریت می شود. شاید بهترین راه برای آماده سازی برای اتوماسیون در کسب و کار، تمرکز بر کارهای اساسی باشد.

*اختلال بیشتر
تخصص بیشتر به معنای فرصت بیشتر برای ایجاد اختلال است. به طورتقریبی ۹۰٪ مشاغل نوعی استراتژی برای دفاع در برابر اختلال دیجیتالی دارند. در حالی که داشتن استراتژی یک گام مهم است اما لازم است اختلال را از تمامی ابعاد محاسبه کرد تا موثر باشد. آماده سازی مشاغل برای آینده، نبرد با زمان است. تا زمانی که یک روند قابل تشخیص است باید به بررسی آن پرداخت. اگر کسب و کار شما به دنبال موفقیت در سال ۲۰۲۰ و سال های آینده است،‌ می‌بایست مراقب خطرات احتمالی آن باشید.

 

استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری، تحلیلی وطن آزاد